“Sacrum”запрошує на зустріч

325
Ганна-Оксана Липа
Ганна-Оксана Липа

В четвер, 7 червня 2018 року, о 17.00 у залах Головної будівлі Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20), відкривається ювілейна виставка (малярство, кераміка, графіка) заслуженого художника України Ганни-Оксани Липи під назвою “Sacrum”.

Виставка представляє творчість жінки-митця, яка кореспондує на теренах української культури ідею плекання національного родоводу. У композиціях циклу, який подав назву виставки, сублімується ідеологема збереження генетично-знакового коду великої Матері-Берегині Землі. Семантичний розгляд закумульованих у творах символів дозволяє зчитувати складні архаїчні шифри, а через них визначати витоки та етно-генетичну спільність, яка занурена в надрах праісторії. У своїх роботах художниця трансформує духовний простір України у семіотичну систему, що звучить наче універсальне першо-письмо Всесвіту. Мисткиня майстерно вибудовує потужне енергетично-символічне поле в кольорі і матеріалі, що творить концептуально-цілісний ментальний простір. Місія творчості Ганни-Оксани Липи полягає в осягненні-пізнанні себе і універсалій всесвіту та у збереженні-передачі закодованого знання між поколіннями.

Експозиція виставки Ганни-Оксани Липи під назвою "Sacrum"
Експозиція виставки Ганни-Оксани Липи під назвою “Sacrum”

Ганна-Оксана Липа народилася 18 липня 1958 року на Львівщині. Закінчила Ужгородське училище декоративно-прикладного мистецтва (відділ кераміки) (1977) та  Львівський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва (тепер –– ЛНАМ) (кафедра кераміки) (1982).  Член Національної спілки художників України. Заслужений художник України.

Учасниця понад 100  виставок, мистецьких симпозіумів, пленерів, семінарів. Належить до грона провідних українських митців-керамістів, активно бере участь у культурно-мистецькому житті Львова. Діапазон творчості надзвичайно широкий – від концептуальних інсталяцій  та монументально-декоративних просторових композицій – до дизайну вишуканих авторських зразків  ужиткової кераміки. Твори зберігаються  у зібраннях музеїв та у приватних колекціях  України, Німеччини, США, Австрії, Азербайджану, Польщі, Туреччини.

Постер виставки Ганни-Оксани Липи під назвою "Sacrum"
Постер виставки Ганни-Оксани Липи під назвою “Sacrum”

Оглянути експозицію виставки заслуженого художника України Ганни-Оксани Липи під назвою “Sacrum”(малярство, кераміка, графіка) можна в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) до 8 липня 2018 року.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.