“Sacrum”, або незвична виставка унікальної мисткині (відео)

588
Ганна-Оксана Липа
Ганна-Оксана Липа

В четвер, 7 червня 2018 року, в залах Головної будівлі Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20), відкрилася ювілейна виставка (малярство, кераміка, графіка) заслуженого художника України Ганни-Оксани Липи під назвою “Sacrum”.

Виставка представляє творчість жінки-митця, яка кореспондує на теренах української культури ідею плекання національного родоводу. У композиціях циклу, який подав назву виставки, сублімується ідеологема збереження генетично-знакового коду великої Матері-Берегині Землі. Семантичний розгляд закумульованих у творах символів дозволяє зчитувати складні архаїчні шифри, а через них визначати витоки та етно-генетичну спільність, яка занурена в надрах праісторії.

Постер виставки Ганни-Оксани Липи під назвою "Sacrum"
Постер виставки Ганни-Оксани Липи під назвою “Sacrum”

“Сьогодні  в стінах національного музею ім. Андрея Шептицького у Львові ми відкриваємо виставку Ганни-Оксани Липи — відомого львівського майстра кераміки, митця образотворчого мистецтва, яка сьогодні представляє для широкого огляду свої давніші і новіші праці. Але окрім кераміки, вона відкриє сьогодні себе як прекрасного живописця. Сьогодні вона виставляє свої роботи на суд глядача. Роботи, що неодноразово виставлялися у Львові, в Опішні — столиці українського гончарства”, – зазначив генеральний директор Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Ігор Кожан.

Експозиція виставки Ганни-Оксани Липи під назвою “Sacrum”

У своїх роботах художниця трансформує духовний простір України у семіотичну систему, що звучить наче універсальне першо-письмо Всесвіту. Мисткиня майстерно вибудовує потужне енергетично-символічне поле в кольорі і матеріалі, що творить концептуально-цілісний ментальний простір. Місія творчості Ганни-Оксани Липи полягає в осягненні-пізнанні себе і універсалій всесвіту та у збереженні-передачі закодованого знання між поколіннями.

“Місце, де народжується людина обов’язково має вплив та формує цю людину. Це як своєрідний вазон, де посаджена квітка, ґрунт, оточення, яке формує мислення. Я народилася на перехресті вузлових доріх, де перетиналися інтереси Заходу та Сходу, на пограниччі — це Старий Самбір. І ця виставка, присвячена цій Землі, моїм предкам, тим людям, котрі мене формували”, – розповіла Ганна-Оксана Липа.

Оглянути експозицію виставки заслуженого художника України Ганни-Оксани Липи під назвою “Sacrum”(малярство, кераміка, графіка) можна в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) до 8 липня 2018 року.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.