Розкішні писанки та чудові ікони експонуються в музеї Михайла Грушевського у Львові (відео)

1711

7 квітня 2015 року, в приміщенні  Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові, що знаходиться на вулиці Івана Франка, 154 відбулась знакова подія – відкрилась виставка одночасно двох авторів – Модеста Бартки та Оксани Романів-Тріски, роботи яких органічно доповнили одні одних.

иректор меморіального музею Михайла Грушевського у Львові, заслужений працівник культури Марія Карпівна Магунь
Директор меморіального музею Михайла Грушевського у Львові, заслужений працівник культури Марія Карпівна Магунь

Відкриваючи  виставку директор меморіального музею Михайла Грушевського у Львові, заслужений працівник культури, Марія Карпівна Магунь, відзначила, що не випадково виставка, котра поєднала писанки та ікони на склі, відкривається саме в свято Благовіщення Пресвятої Богородиці що є третім за значенням святом після Великодня і Різдва Христового.

Модест Бартка (Олег Кіщак) на відкритті виставки в Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові
Модест Бартка (Олег Кіщак) на відкритті виставки в Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові

Олег Кіщак, який на цій виставці ховався під псевдо Модест Бартка, представив на огляд публіці 18 унікальних писанок,  вирізаних з яєць різних птахів, починаючи від страусових і закінчуючи перепелиними.  Варто зазначити філігранну роботу майстра і цікаву манеру експонування своїх робіт.

Оксана Романів-Тріска, яка цього разу представила на огляд 21 свої ікону, малює на склі ще з 1991 року.  А з 2003 року пані Оксана є однією із засновників інституту колекціонерства українських мистецьких пам’яток при НТШ, автором-упорядником альбому “Народна ікона на склі” (2008 р.), однією з упорядників мистецького видання “Українські січові стрільці у боях і міжчассі” (2006 р.)

“Вважаю, що сучасне сакральне мистецтво не має наслідувати давні зразки, проте в ньому повинна відчуватись національна специфіка, що базується на місцевих іконописних традиціях”, – розповідає пані Оксана про свій погляд на сучасну українську ікону.

Пропонуємо Вашій увазі повний відеосюжет з відкриття цієї захопливої виставки, а ще краще завітати і на власні очі подивитися на ці витвори мистецтва. Виставка експонуватиметься в державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові ще близько місяця.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.