Розкішна виставка в Трускавці, або в Новий рік з Благословенням Господнім!

1019
Розкішна виставка в Трускавці, або в Новий рік з Благословенням Господнім!

Музей міста-курорту Трускавця розпочав новий 2017 рік з презентації та експонування колективної мистецької виставки “Благословенний час Різдва”. Різдвяно-новорічна тематика виставки об’єднує у собі авторські роботи митців, що  представлені у  різноманітних мистецьких жанрах.

Привітання від міського голови п. Андрія Кульчинського, 12 січня 2017
Привітання від міського голови п. Андрія Кульчинського, 12 січня 2017

Новорічно-різдвяного колориту мистецькій виставці “Благословенний час Різдва”  надали мешканці чи то пак вихідці з Дрогобиччини, що на даний час проживають у Львові: дві молоді мисткині Ірина Бердаль-Шевчик (Трускавець) та Наталя Курій-Максимів (Самбір), художник Степан Пісьо (Меденичі) та студенти факультету Церковного мистецтва Інституту Пресвятої Трійці Самбірсько-Дрогобицької Єпархії.

Учасники мистецької виставки (зліва направо): Мар'яна Мірошниченко (викладач Інституту Пресвятої Трійці), Наталя Курій-Максимів, Степан Пісьо, Ірина Бердаль-Шевчик, 12 січня 2017
Учасники мистецької виставки (зліва направо): Мар’яна Мірошниченко (викладач Інституту Пресвятої Трійці), Наталя Курій-Максимів, Степан Пісьо, Ірина Бердаль-Шевчик, 12 січня 2017

Мисткиня Ірина Бердаль-Шевчик вже неодноразово презентувала свої персональні та колективні виставки в стінах музею свого рідного міста. На цей раз вона представила свої землякам та гостям курорту новорічну казку через фотосвітлини зі своїми ж власними роботами – бісерові новорічні іграшки в компанії з казковими героями, а також новорічні світлячки та казкові феї. Пані Ірина в постійному творчому пошуку і поціновувачам свого таланту вона періодично представляє творчі ноу-хау, виготовлені з великою любов’ю, її роботи не повторюються, її творіння особливі!

Сніговичок. Ірина Бердаль-Шевчик
Сніговичок. Ірина Бердаль-Шевчик

Цікаве сюжетне розмаїття малярства на склі, представлене на виставці  «Блогословенний час Різдва», у творчості молодої мисткині Наталії Курій-Максимів. Серед цього мистецького дива на склі можна побачити сакральні мотиви (сцени з ангелятами, святими, колядниками), традиційні сюжети, що розкривають життя народу, його фольклор, етнографію,  тощо. Окремим циклом  у пані Наталії йдуть знаки зодіаку з елементами українських традицій.

Коляда. Наталя Курій-Максимів
Коляда. Наталя Курій-Максимів

Різдвяна тематика виставки підкреслена двома живописними роботами художника Степана Пісьо: «Святвечір» та «Гуцульська мадонна», що надають особливої духовності мистецькій виставці «Благословенний час Різдва» у музеї міста-курорту Трускавця.

Гуцульська мадонна. Степан Пісьо
Гуцульська мадонна. Степан Пісьо

Один із виставкових залів музею представляє сакральне мистецтво в образах Ісуса Христа, Матері Божої, Пресвятої Трійці, святих мучеників християнської церкви, виконані студентами факультету Церковного мистецтва інституту Пресвятої Трійці Самбірсько-Дрогобицької Єпархії, а також творчі роботи з іконописної школи при монастирі св. Онуфрія УГКЦ с. Лаврів. Творчі сакральні роботи гостям представила викладач Інституту Пресвятої Трійці пані Мар’яна Мірошниченко.

Представники влади та духовенства на презентації виставки «Благословенний час Різдва», 12 січня 2017
Представники влади та духовенства на презентації виставки «Благословенний час Різдва», 12 січня 2017

На презентацію мистецької виставки до музею, разом з працівниками міської ради завітав міський голова Трускавця п. Андрій Кульчинський, який привітав усіх присутніх з новорічно-різдвяними святами, побажав творчого натхнення митцям та успіхів у процвітанні музейної справи в рідному місті.

Директор музею міста-курорту Трускавця Галина Коваль
Директор музею міста-курорту Трускавця Галина Коваль

Новорічно-різдвяна виставка «Благословенний час Різдва», завдяки турботливим діям влади у виділенні коштів, презентувалася у нових відремонтованих залах, освячення яких провів отець-декан Петро Івасівка, парох греко-католицької церки св. Миколая.

4.Ансамбль скрипалів «Чарівні мелодії» Народного дому ім. Івана Франка міста Дрогобича з музичною програмою в музеї міста-курорту, 12 січня 2017
4. Ансамбль скрипалів «Чарівні мелодії» Народного дому ім. Івана Франка міста Дрогобича з музичною програмою в музеї міста-курорту, 12 січня 2017

Гостей та друзів, які завітали в цей особливий день до музею, вітав дитячий вертеп Трускавецької ДШМ ім. Романа Савицького (кер. Леся Баб’як) та ансамбль скрипалів “Чарівні мелодії” Народного дому ім. Івана Франка міста Дрогобича (кер. Ольга Терлецька).

Різдвяні вітання вертепу Дитячої школи мистецтв ім. Р. Савицького, 12 січня 2017
Різдвяні вітання вертепу Дитячої школи мистецтв ім. Р. Савицького, 12 січня 2017

Спільна коляда, пампухи та узвар створили дружню та духовно піднесену атмосферу в музеї історії нашого рідного міста Трускавця!!!

Галина КОВАЛЬ
директор музею міста-курорту Трускавця

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.