Різдвяна містика у новому альбомі від Troye Zillia (відео)

1113
Різдвяна містика у новому альбомі від Troye Zillia

В ці Різдвяні дні львівський гурт Troye Zillia потішив усіх новим музичним альбомом під назвою EP “RIZDVO”. Це польсько-український проект, який відкриває нове звучання гурту  і представляє композиції у різних жанрах – лаундж, соул та фолк.

Новий стиль звучання колядок дихає з одного боку мінімалізмом, різдвяною містикою, а з іншого – радістю і живістю. Кожна з композицій має свою унікальну історію.

Обкладинка музичного альбому гурту Troye Zillia під назвою EP “RIZDVO”
Обкладинка музичного альбому гурту Troye Zillia під назвою EP “RIZDVO”

Альбом розпочинається давньою колядкою «Рай Розвився», яку солістка гурту записала з уст 95-річної бабці Оксани, яка живе у Канаді. «Це було справжнім дивом, одного дня, коли я вже пакувала речі на літак до Львова чомусь подумалось спитати у бабці Оксани, чи заспівала б вона мені колядки і взагалі різні українські народні пісні. І бабця почала співати, я швидко натисла кнопку запису на телефоні і потім берегла ці файли довгий рік, поки не вирішила знов туди зазирнути. Це було рік тому, а вже цього року ми записали Рай Розвився у наш альбом RIZDVO.»

У альбомі є і дуже знана колядка «Бог Предвічний» – саме з цієї пісні і стартував три роки тому гурт TroyeZillia. Як розповідають учасники – «інколи на вибір пісень до репертуару впливають наші фанати – вони прямим текстом або натяками кажуть – а заспівайте цю пісню. Так було і з «Бог Предвічний». Це було, так би мовити, дружнє замовлення. Аранжування склалось дуже швидко і сам стиль коляди додає динаміки і радості у пісню, хоча й дещо наближає український фолк до американського.

Гурт Troye Zillia
Гурт Troye Zillia

Ще дві композиції – щедрівка «Пави» та різдвяна пісня «Спи Ісусе» – це експеримент гурту у стилі етно-лаундж, який став відкриттям для самих учасників. Хоча варто згадати, що у першому альбомі гурту «In Ukrainian»є композиція «Ніч яка місячна», яка теж дихає цим стилем. Тож цілком ймовірно, що у майбутньому Troye Zillia поверне саме у цей стиль музики.

Учасники гурту розповідають: “Для нас цей запис був кроком всередину, і працюючи з текстами коляд і щедрівок ми відкривали для себе нове – це не просто пісні, а послання, які передають добру новину для людей. Колядки – це особливі пісні, їх треба співати всім.Також праця у польсько-українській команді була цікавим та корисним досвідом, ми згадали польську мову і навчились нових стилів студійної роботи.”

Наталка СТУДНЯ

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.