«Репресовані долею»: у Львові презентували банерну виставку до 80-их роковин Червоного терору

296
Відкриття виставки «Реабілітовані долею»
Відкриття виставки «Реабілітовані долею»

У Львові, у сквері «На валах», вчора, 6 липня 2021 року, відкрили банерну виставку «Реабілітовані долею», приурочену до 80-их роковин Червоного терору в тюрмах Західного України.

Виставка розповідає про події масових розстрілів та злочини радянського комуністичного окупаційного режиму 1939-1941 та 1944-1950-х років.

«Наша земля тримає у собі таємниці ще багатьох українців, які полягли у боях, були розстріляні чи замордовані. Наш обов’язок повернути цим героям імена, розповісти про їхню долю нащадкам.

Важливо, щоб пам’ять про ці трагічні події ми почали вшановувати і на загальнодержавному рівні.

Відкриття виставки «Реабілітовані долею»
Відкриття виставки «Реабілітовані долею»

Дякую Святославу Шереметі та усім працівникам Меморіально-пошукового центру «Доля» за їх роботу і за організацію виставки», – зауважила голова Львівської обласної ради Ірина Гримак.

Виставка – це дослідження, які протягом останніх шести років проводило комунальне підприємство Львівської обласної ради «Меморіально-пошуковий центр «Доля».

«Ідея виставки з’явилася для популяризації української історії, зокрема її трагічних сторінок. Мета – поширити правду про страшні події 80-х роковин Червоного терору в тюрмах Західного України.

Відкриття виставки «Реабілітовані долею»
Відкриття виставки «Реабілітовані долею»

Важливо, що виставка є пересувною, вона об’їде усю Західну Україну», – поінформував  депутат обласної ради, керівник Меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета.

На банерах бачимо, зокрема тюрму на Лонцького та 25-ту пересильну тюрму у Львові, а також роботи з пошуку, ексгумації та перепоховання осіб, які загинули внаслідок червоного терору у Дрогобичі, Луцьку, Дубно.

Крім того, присутнім презентували результати експедицій меморіально-пошукового центру «Доля» з дослідження поховань жертв комуністичного терору.

Наталка РАДИКОВА

1 коментар

  1. Думаю, назва не надто вдала, фаталізм неналежний – репресії долі (так уточнімо: “тих, хто віддався атеїстичному режимові”, або ж навпаки, реально, вони були не так індиферентно!)

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.