Ремонт проспекту Свободи у Львові, весна 2013 року

729

З приходом весни наші комунальні служби знову взялися за ремонт доріг у Львові. Першою  їх жертвою стала ділянка дороги від пам’ятника Тарасу Шевченку до вулиці Лесі Українки. Так, мова йде про цю скандально відому ділянку, через яку чубилися наша Міська Рада і наш горе-мер.

Ремонт проспекту Свободи у Львові, весна 2013 року

Дуже хочеться вірити, що після ремонту ця дорога прослужить ще хоча б нашим дітям, а не стане черговою ямою, в яку наші чиновники закопують гроші. Адже  ця частина сучасного проспекту Свободи почала формуватися ще в далекому 1772 році коли почали розбиратися львівські оборонні мури, які на той час перебували у жалюгідному стані. На цей час тут знаходився лівий берег Полтви, який до ліквідації укріплень був болотистою місцевістю, на якій стояли де-не-де невеликі будиночки жителів передмістя і лепрозорій.

Вже до 1800 року вальні укріплення були переплановані, і тут сформувався бульвар з рядами тополь і пішохідною алеєю вздовж Полтви. Вже з початку XIX століття прогулянки бульваром стали модними, на ньому з’являються кіоски.

А в 1887–1888 інженер Вацлав Ібіанський накрив Полтву бетонними склепіннями в районі бульвару, а нові насадження дерев і квітів розробив проектувальник Стрийського парку Арнольд Рьорінґ і сучасний проспект Свободи став набирати обрисів, які ми можемо спостерігати зараз.

Остаточно сформувало проспект завершення будівництва Міського театру (зараз — Львівська опера) в 1900 році і перспективний вигляд на новий театр став одним з найпривабливіших у львівському урбаністичному ландшафті.


Якщо вам цікаво, що відбувається в Україні і в нашому місті, тоді зайдіть на Дивись.info тут завжди свіжі новини.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.