“Примирення: вказівники вздовж шляху”, або презентація книги Енвера Джулімана

442
Енвер Джуліман
Енвер Джуліман

В середу, 20 червня 2018 року, о 18.30 у музеї «Територія Терору» (проспект В’ячеслава Чорновола, 45) відбудеться презентація книги Енвера Джулімана “Примирення: вказівники вздовж шляху”.

Як наблизити мир, не чекаючи закінчення війни? Як досягти порозуміння між частинами суспільства з різними точками зору та позиціями, переселенцями та громадами, які їх приймають? У своїй книзі «Примирення: вказівники вздовж шляху» Енвер Джуліман дає пояснення понять, які мають ключове значення в миротворчій діяльності, наприклад, істина, вина, культура спогадів, історія та заперечення. Вона відображає і конкретизує багато складних аспектів примирення людини з собою, між людьми, групами і країнами.

Книга Енвера Джулімана – про те, як ставитися до історії та інтерпретувати її, і найголовніше, яку позицію зайняти по відношенню до наших ближніх: і до сусіда за дверима поруч, і до того, що живе на іншій стороні дороги. Але не тільки. Ця книга – ще й важливе нагадування про відповідальність, яку ми всі повинні розділяти. Автор звертається до таких «зберігачів» миру в суспільстві, як політики, релігійні лідери, художники, журналісти, ветерани війни, правозахисники, вчені і вчителі, нагадуючи їм про відповідальність в сфері примирення.

Постер презентації книги Енвера Джулімана "Примирення: вказівники вздовж шляху"
Постер презентації книги Енвера Джулімана “Примирення: вказівники вздовж шляху”

Книга допомагає усвідомити роль людини в процесі миротворчості та природу конфліктів. Крім того, вона розповідає про своєрідний багаж. Адже ті, хто намагається втекти від воєн і конфліктів, доволі часто відвозять такий багаж в інші країни.

Енвер Джуліман – керівник департаменту з питань освіти в галузі прав людини та миру Норвезького Гельсінського комітету. Джуліман має досвід роботи в галузі освіти та миробудівництва, в галузі прав людини у Норвегії, Україні, Білорусі, Російській Федерації, Північному та Південному Кавказі та на Західних Балканах. Джуліман є одним із засновників Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» та активно сприяє її розвитку. Він є методологом та координатором Школи з прав людини для молоді республік колишньої Югославії, участь в якій взяли більше 12 000 учасників. Він заснував та керував регіональним проектом Коаліція Довіри на Південному Кавказі. Він є автором кількох книг у галузі конфліктології та посередництва («Будівництво мостів, а не стін», «Роль університетів у процесі побудови миру») які перекладені на норвезьку, російську, білоруську, боснійську, хорватську та сербську мови. Він викладає теми пов’язані з примиренням і миробудівництвом в Університеті Південно-Східної Норвегії.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.