Прозорі експонати унікального музею

1568
Прозорі експонати унікального музею

Музей, що знаходиться у самому серці міста, на площі Ринок, навпроти ратуші у приміщенні середньовічного Палаццо Бандінеллі, заснований відомим українським художником професором Андрієм Бокотеєм ще у 1992 році, розповідає про історію одного з наймагічніших  предметів побуду людини вже багато тисячоліть, а саме про скло в різноманітних його формах та проявах.

Сьогодні у світі функціонує лише декілька музеїв скла, у фондах яких знаходяться роботи таких відомих художників сучасності як Ервін Ейш та Теодор Зельнер (Німеччина), Марвін Ліпофскі, Стівен Рольф Пауел та Майкл Роджерс (США), Ян Зорічак (Франція), Едвард Лейбовіц (Бельгія), Іржі Шугаєк (Чехія) та ін. Проте жоден з них, окрім Музею скла у Львові, не володіє колекцією творів, виконаних авторами на одній виробничій базі підчас мистецьких форумів.

Перший зал музею створений з метою наблизити відвідувачам історію виготовлення виробів зі скла на теренах України. Тут представлені унікальні експонати з І-ІІ ст. н. е., скло періоду Київської Русі та продукція гут Галичини з XVI-XX ст.

Наступний зал розповідає як робиться скло, знайомить з матеріалами та процесом варки, інструментами та методами обробки і декорування поруч з імпровізованим місцем роботи склодува.

Найбільша експозиція музею присвячена результатам Міжнародних симпозіумів гутного скла у Львові. Тут відвідувачі матимуть змогу насолоджуватись унікальними творчими роботами художників з Бельгії, Німеччини, Польщі, Словаччини, Чехії, Литви, Латвії, Естонії, Росії, Болгарії, Франції, Іспанії, Туреччини, Японії, США, України та інших країн.

Можна багато розповідати, але завжди краще один раз побачити, чи, точніше спробувати вловити поглядом цю тонку творчого натхнення справжніх майстрів минулого та сучасного.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.