Програма Арсенал Ідей Україна стартує у Львові

410
Арсенал Ідей Україна

Завтра, 3 листопада 2017 року, о 14.30 у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (вул. Драгоманова, 42) буде відкрито новий простір у рамках всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна.

 Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького є одним з перших учасників всеукраїнської програми, що передбачає створення у містах України постійно діючих освітніх платформ для дітей, молоді та родин на основі досвіду реалізації проекту Арсенал Ідей у Мистецькому Арсеналі, місто Київ.

Програма є соціально спрямованою та передбачає адаптацію активностей та простору в цілому для людей з інвалідністю задля сприяння їх інтеграції у соціум.

Метою програми є створення нових інтерактивних просторів для творчості, дослідництва та пізнання, що поєднують у єдиній освітній програмі мистецтво, науку, інновації, стимулюють розвиток власних освітніх та мистецьких проектів у музейних інституціях, сприяють всебічному розвитку молоді, що досягається засобами мистецтва та особливими методами, які не застосовуються у шкільних закладах.

З погляду розширення співпраці та здобуття досвіду програма Арсенал Ідей Україна створить нові можливості для втілення прогресивних ідей у сфері позашкільної освіти та музейної справи в Україні.

Палац Дуніковських на Драгоманова, 42
Палац Дуніковських на Драгоманова, 42

Всеукраїнську програму створено у співпраці Соціальної програми Марини Порошенко, Благодійного фонду “Мистецький Арсенал», НКММК “Мистецький Арсенал”.

Партнери програми – Посольство США в Україні, Український центр розвитку музейної справи, компанія Epson, науковий клуб DoMyRoom, об’єднання  Inclusive Friendly.

Розробка та стартове забезпечення програми – Благодійний фонд “Мистецький Арсенал”.

 Співорганізатор програми у Львові – Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького.

Партнер програми у Львові – Благодійна організація «Фонд родини Нечитайло».

Особливістю проекту є формат його реалізації.

Команда з 7 осіб (співробітники Благодійного фонду «Мистецький Арсенал», художники та тренери) прибудуть до Львова та всього за 5 днів облаштують простір, у якому діти спільно з дорослими зможуть здобувати нові знання через гру, творити та досліджувати.  Провідні сучасні українські художники створять інтерактивні твори мистецтва, доступні для людей з інвалідністю.

Музею-учаснику проекту на благодійних засадах буде передано для постійного використання комплекс матеріальних та нематеріальних цінностей – продуктів, необхідних для забезпечення роботи простору – цикл інтерактивних освітніх лекцій, які зможуть відвідувати шкільні групи та родини з дітьми, необхідні меблі, техніку, ігри та пристосування для людей з інвалідністю.

І все це буде реалізовано у одній кімнаті площею 50 кв.м.

У рамках програми Арсенал Ідей Україна у Львові у подальшому буде створено «Відкритий музей» – спільний проект Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького та Благодійного фонду «Мистецький Арсенал», які разом з партнерами об’єдналися задля формування та подальшого розвитку нової платформи для пізнавального дозвілля, творчості й дослідництва, доступної для людей з інвалідністю, що поєднає освітню діяльність музейних інституцій та навчальних закладів, сприятиме розвитку нових освітніх програм для молоді.

Проект представлятиме інтерактивну лекційну програму, мистецькі твори та комплекс активностей для дітей та молоді, родин, шкільних груп. Участь у проекті допоможе дітям та підліткам навчатися вільному обміну думками, формувати спільні підходи до вирішення актуальних завдань, творчих і наукових пошуків, стимулювати креативність, інтерес до інновацій та технологій, волонтерства і підприємництва.

Історія проекту Арсенал Ідей

Ідея проекту ґрунтується на отриманому протягом 5 років унікальному досвіді у рамках проекту Арсенал Ідей, спостереженнях за дітьми та родинами, результатах співпраці з партнерами, міжнародними інституціями, у тому числі, Центром вивчення винаходів та інновацій імені Лемельсонів Смітсонівського Інституту (США), а також реалізації грантової програми Museums Connect: Building Global Communities /Музейна колаборація: Налагодження глобальних відносин/, у рамках якої відбулося ознайомлення з досвідом освітніх програм понад тридцяти музейних інституцій США.

Арсенал Ідей – це інноваційний освітній проект, який з 2013 року успішно функціонує в Мистецькому Арсеналі та який за цей час відвідали сотні тисяч дітей та дорослих. Автор проекту – Благодійний фонд «Мистецький Арсенал»

Тетяна ВУЄВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.