Проект «Міні-текстиль» експонується в галереї «Дзиґа»

1084

Вчора, 16 травня у львівській галереї «Дзиґа» на вул. Вірменській, 35, 1-й поверх, відкрилась виставка «Міні-текстиль». Тут всі охочі можуть ознайомитись із роботами 40 авторів.

Цьогоріч, всеукраїнський проект «Міні-текстиль» відбувається вже вчетверте і повинен стати щорічним. Організатор події — Секція художнього текстилю Львівської національної спілки художників України – запросили до участі всіх художників та студентів, що працюють в цій техніці. Також організатори постійно заохочують митців до експериментів та пошуку нових матеріалів для реалізації всього задуманого в цікавий та незвичний спосіб – «вмістивши» роботу в формат 20х20х20 см. До проекту відібрано роботи 40 авторів. Здебільшого це львівські студенти, а також митці з Києва, Луцька та Рівного.

Історія міні-гобелену бере свій початок ще з міжнародних текстильних виставок в Лозанні 1972 року. Тоді автори разом з фотографіями виробів повинні були надавати взірець роботи у форматі 20х20 см. Позаяк ці зразки виглядали як готові мистецькі роботи, виник новий напрямок декоративно-прикладного мистецтва – міні-гобелен. Перша львівська виставка міні-гобелену була організована в 1985 році. Тепер, у зв’язку з використанням найрізноманітніших технік та матеріалів, назва змінилась на «міні-текстиль».

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.