Про святих покровителів Львова в лекції Наталії Сеньківської (відео)

802

Минулої середи, 4 травня 2016 року, приміщенні конференц-залу ЛОО Українського товариства охорони пам’яток історії та культури (вул. Коперника, 40а) в рамках серії лекцій та зустрічей “Відкриваємо світ мистецтва” відбулась публічна лекція на тему “Святі покровителі Львова”. Організатором лекції виступило мистецьке споживче товариство “Арт-ключ”, лекцію читала Наталія Сеньківська.

Війни, пошесті, пожежі – протягом віків мешканцям Львова довелось долати ці лиха, звертаючи свої молитви до Неба в надії на порятунок. І Господь, випробовуючи містян цими напастями, посилав їм у допомогу своїх святих. У подяку за визволення їх було названо охоронцями та покровителями Львова, а саме місто, як і стольний Київ, отримало в хроніках титул «богоспасаємого».

Констанція Угорська (джерело фото http://h.ua/story/369839/)
Констанція Угорська (джерело фото http://h.ua/story/369839/)

Хто ці покровителі, що значили їхні імена у долі нашого міста? Св. Онуфрій, св. Станіслав Костка, св. Ян з Дуклі, св.Флоріян, св. Юрій Побідоносець… Якою була їхня харизма та опіка в житті міста? Історичним, чи легендарним було їхнє життя? Все це, а також багато інших маловідомих фактів можна дізнатися з лекції.

Лекції та зустрічі мистецьке споживче товариство “Арт-ключ” проводить кожні два тижні, а дізнатися про наступні можна на Фейсбук сторінці спільноти https://www.facebook.com/artkluch/.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.