“Пой на кавиль”, або кавова мандрівка до Ужгорода.

2322
Новий залізничний вокзал в Ужгороді. Введений в експлуатацію в жовтні 2004 р
Новий залізничний вокзал в Ужгороді. Введений в експлуатацію в жовтні 2004 р

Сьогодні остання змова неділя  – наступного разу в кавовій рубриці зустрінемося уже на весні. Весна уже відчувається в повітрі як і наша перемога.  Хочеться чогось дуже незвичного. Тому, разом з нашим незмінним партнером Торговою Маркою Кава Старого Львова, мандруємо до Ужгорода.

Закарпатці не уявляють свого ранку без чашечки ароматної кави, і “Пой на кавиль” – це для них не просто слова, а ритуал, що починає робочу зустріч, романтичне побачення або дружню бесіду. Сьогодні Унгвар славиться як місто-кав’ярень, і щодня тут випивають до 200 тисяч літрів кави!

Унгвар познайомили з кавою турки ще в давнину, коли Закарпаття було в складі Австро-Угорської імперії. У ті часи кава була дорогим і розкішним задоволенням, яке собі могли дозволити тільки багаті люди. Прості селяни зазвичай варили каву з ячменю, але згодом в Унгварі з’явилися справжні кав’ярні, де закарпатці навчилися готувати каву.

Кава
Кава

Сьогодні кава – це не просто напій, а феноменально смачна справа в Унгварі. Фахівці пояснюють, що вся справа в обсмажуванні кавових зерен, що надає напою насичений, оксамитовий, карамельний смак. З поширенням кавової культури з’явилося чимало цікавих кав’ярень в Унгварі, які пропонують величезний асортимент як класичних видів з різних сортів, так і альтернативної кави, що відрізняється способом заварювання і тонкощами смаку.

Подорож до Ужгорода здатна здивувати відвідувача своєю особливою атмосферою та шармом стародавнього міста. Місцева кухня і кавові традиції, приємні і гостинні.

Серед цікавих місць міста є найстаріша кав’ярня «Під замком», яка стала справжнім музеєм кави та антикварних речей. Кав’ярня розташована в історичному центрі міста, поруч зі знаменитим Ужгородським замком.

Кава в турці на пісочку
Кава в турці на пісочку

Окрім цього, в Ужгороді є провулок Гірчичне Зерно, який вважається кавовим центром міста. Тут зосереджено найбільше кав’ярень з різноманітним асортиментом кавових напоїв та смаколиків.

Також у місті є унікальний вуличний міні-музей кави, де зібрано більше двох десятків експонатів, сортів кави та кавових дрібничок з усього світу. Цей музей є гордістю міста та привертає увагу туристів з усієї України та світу.

Ужгород – це місто з багатою кавовою культурою, яка додає особливий колорит та атмосферу місту. Відвідувачі мають можливість не тільки скуштувати смачну каву, але й дізнатись про історію та традиції кавового бізнесу в Ужгороді та світі.

Наталка СТУДНЯ

1 коментар

  1. Автор напевно не дуже уявляє скільки це 200 тисяч літрів. Стільки за день не випиває навіть столиця.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.