Померла багаторічна директорка Музею історії Львівської політехніки Анна Кос

900
Анна Кос. Фото: Видавництво Львівської політехніки
Анна Кос. Фото: Видавництво Львівської політехніки

20 листопада 2018 року на 78-му році життя відійшла у вічність засновниця і багаторічний директор Музею історії Львівської політехніки, кандидат історичних наук, член Національної спілки художників України Анна Іванівна Кос. Про це повідомляє профспілка працівників Львівської політехніки. Своє життя історикиня присвятила дослідженням Львова, працювала в Державному архіві, в історичному музеї та в музеї історії релігії.

У Музеї історії Львівської політехніки Tvoemisto.tv повідомили, що прощання з Анною Кос відбудеться сьогодні, 22 листопада, о 14:00 у ритуальній залі біля каплиці на вулиці Пекарській. Потому її поховають на Янівському цвинтарі. Для тих, хто хоче провести Анну Кос в останню путь, буде автобус на 22 місця.

Анна Кос народилася 7 грудня 1940 року у Львові. Закінчила львівську середню школу № 87. Після невдалого вступу на історичний факультет Львівського університету почала працювати на виробництві, щоби здобути трудовий стаж для вступу до вищого навчального закладу.

У 1959 році Анна Кос таки стала студенткою Львівського університету імені Івана Франка. Навчання успішно поєднувала з роботою: працювала у Львівському обласному архіві, спочатку архіваріусом, пізніше – науковим співробітником. Тривалий час була позаштатним лаборантом у відділі археології Інституту суспільних наук АН УРСР та навчалася в аспірантурі. Згодом обіймала посаду старшого наукового співробітника у Львівському історичному музеї, Картинній галереї. Брала участь у формуванні експозиції Львівського Музею історії релігії.

Анна Кос. Фото: http://lp.edu.ua/

Протягом 1976–1995 рр. була старшим науковим співробітником Львівського історико-архітектурного заповідника. 1992 р. захистила дисертацію на здобуття ступеня кандидата історичних наук. Досліджувала архітектуру Львова (праці «Українська дільниця середньовічного Львова. До питання історії будівництва та архітектури XV–XIX ст.»; «Художній метал у забудові середньовічного Львова XVI–XVIII ст.»; «Художнє каменярство у Львові. Кінець ХVІ – ІІ пол. ХVІІІ ст.»).

У Львівській політехніці працювала від 1995 року. Спочатку обіймала посаду старшого викладача, читала курс культурології. У 2000-2002 рр. сформувала експозицію Музею історії Львівської політехніки на основі архівних матеріалів, що відшукала особисто.

Анна Кос – автор низки наукових і популярних видань, зокрема біографічних нарисів про відомих українців. З її ініціативи вперше в Україні перевидано книгу спогадів Кузьми Каздоби «Заметений шлях» (про трагічну долю українського селянства в часи розкуркулення), яку вона привезла із далекої Австралії. Анна Кос була автором нарисів-путівників, зокрема «Вулиця Руська у Львові», «Площа Ринок у Львові», «Музей історії Львівської політехніки». Була співавтором книги «Спадщина великого будівничого. Професор Львівської політехніки Іван Левинський».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.