Помер заньківчанин Борис Мірус

1079
Борис Мірус
Борис Мірус

Помер актор Театру імені Марії Заньковецької  народний артист України  Борис Михайлович Мірус. Інформація про цю сумну новину з’явилася на офіційній сторінці Театру в мережі Фейсбук.

“Не віриться… Сьогодні його не стало… Борис Михайлович Мірус …
Наша гордість, наш натхненник, Учитель та Корифей. Завжди у гарному настрої та з чудовим почуттям гумору. Людина з невичерпною енергією та любов`ю до життя. Ми вчилися у Вас акторської та життєвої мудрості, просили поради та дослухалися до критики. Дякуємо Вам за науку, теплі слова, велич та майстерність акторського таланту і за те, що Ви у нас були… Спочивайте з Богом, Майстере сцени!” – йдеться в повідомленні.

Інформація про парастас та чин похорону буде повідомлено згодом.

Борис Мірус народився 19 серпня 1928 року в селі Синякова Чортківського району Тернопільської області.

Після закінчення у 1948 році акторської студії при театрі імені Марії Заньковецької, був зарахований до складу трупи. Вже протягом 66 років актор залишається вірним цьому колективові. На його рахунку більше ніж 200 ролей в театрі та числення ролі у кіно. Їх могло би бути ще більше, аби не десятирічка у сталінських констаборах. Опинився він там 20-річним юнаком, маючи за плечима недовгий досвід акторства. Але він допоміг Борису Мірусу – дав змогу приймати участь у табірній самодіяльності, а потім потрапити до культбригади, що трішки прикрасило жахливі умови табірного існування, до того ж дало змогу і у тюрмі не полишати театральної практики.

Лауреат Обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури імені Бориса Романицького за акторські роботи, виконані протягом 2011-2013 років.

Наталка СТУДНЯ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.