Помер відомий львівський фотохудожник Володимир Ольхом’як

691
Помер відомий львівський фотохудожник Володимир Ольхом'як
Помер відомий львівський фотохудожник Володимир Ольхом'як

Сьогодні вранці, 18 січня, помер видатний український фотомайстер, невтомний діяч на ниві збереження культурної спадщини України Володимир Ольхом’як. Оскільки завтра, 19 січня – свято Водохреща, хоронитимуть митця сьогодні у селі Костеїв біля Куликова, де поховані його батьки?  повідомляє Форпост.

Фотофонд Володимира Ольхом’яка переданий ним як дар Львівській національній картинній галереї. Цей фотофонд містить унікальні фото історичних, архітектурних об’єктів. Залишений ним спадок важко переоцінити, бо саме він фіксував об’єкти, які свідчать про нашу ідентичність: церкви, замки, цвинтарі.

Фотоспадок, який він залишив, – це кландайк для істориків, мистецтвознавців і просто українців, які цінять свою історію.

Довідка.

Володимир Федорович Ольхомяк народився 25 листопада 1928 року у с. Добужок Томашівського повіту (Польща).Під час переселення у 1939 році сім’я переїхала спочатку до Кіровограда, а згодом до Львова. У 1945 – 1949 рр. навчався у Львівському училищі прикладного та декоративного мистецтва на факультеті живопису.

З 1950 до 1967 року працював фотографом Львівського історичного музею. У 1967 – 1972 рр. працював фотографом Львівської спеціальної наукової реставраційно-виробничої майстерні архітектурних пам’ятників України.

З 1972 року виконував ообов’язки інженера у Львівському обласному управлінні в справах будівництва та архітектури при облвиконкомі. З 1967 до 1977 року працював фотографом Львівської картинної галереї.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.