Знову про війну на східній території країни та українських захисників говорили 13 грудня, на свято Андрія Первозванного, у Львівській політехніці. В приміщенні студентської бібліотеки університету презентували інсталяції бійця батальйону „Донбас-Україна“, випускника Інституту геодезії Політехніки Павла Кулика (позивний — „Барклай“).
Павло Кулик понад вісім років пропрацював у банківській сфері. Та отримавши минулоріч у травні минулого року повістку в армію, без вагань вступив у лави військовослужбовців. Спершу проходив навчання у житомирській військовій частині, а згодом пішов воювати у батальйоні „Донбас-Україна“. Там його призначили начальником топографічної служби.
Прибувши в зону АТО, в район Бахмута, воїн почав малювати. В такий спосіб — через композицію та колір — чоловік зображав власні емоції, бачення боїв, своїх побратимів. За період перебування на сході України Павло створив майже три десятки картин: деякі подарував друзям, а ще трохи передав на виставку до Афін.
Виставку поєднали із благодійним ярмарком „Вклоняємось доземно українському солдату“, проведення якого ініціювали працівники Науково-технічної бібліотеки Львівської політехніки, зокрема бібліотекар відділу художньої літератури Наталя Баранова.
Зібрані кошти — майже дванадцять тисяч гривень — із продажу домашніх смаколиків, які жінки приготували власноруч (загалом до акції долучилося майже чверть сотні господинь з Науково-технічної бібліотеки “Львівська політехніка”), передали на лікування 19-річного захисника України Олександра Демеденка — вихованця дитбудинку, який зараз перебуває на реабілітації у Львівському госпіталі після важкої черепно-мозкової травми.
Наталія ПАВЛИШИН