Дитячу залізницю у Львові пам’ятають усі справжні львів’яни, адже це була чи не єдина дитяча розвага в місті починаючи з 1951 року. Майже всю теплу пору року маленький, майже іграшковий “Вітерець” весело гудів запрошуючи покататися всіх охочих.
Львівська дитяча залізниця заснована у 1951. У її складі було три станції та локомотивне депо. Загална протяжність дороги становила майже 2 км. Але, в 1976 році через реконструкцію вулиці Стрийської довжину дитячої залізниці скоротили до 1200 м і залишили тільки дві станції — Паркову і Сонячну. За цим маршрутом нині курсує потяг «Вітерець» ТУ2-087 1957 року випуску.
Тепла і сонячна погода, що запанувала нарешті у Львові, сприяла цікавим прогулянкам і незвичайним пригодам, тому я вирішив спробувати втілити свою давню дитячу мрію і проїхатися на “Вітерці” в кабіні машиніста.
Моя емоційна розповідь і бажання зробити відео про поїздку на дитячому поїзді розчулила досвідченого машиніста Данила і він погодився пустити мене в кабіну. На якусь мить я відчув себе дитиною і мало не підстрибнув від радості.
Мандрівка довжиною трохи більше кілометра справила на мене незабутнє враження, так наче повернувся в своє дитинство. А Данило, зі знанням справи, вів поїзд і виглядав дуже серйозним.
Юний машиніст Данило закоханий у поїзди і вже згодом захоплено розповідав мені про те, на чому він уже їздив і які особливості та переваги кожного потяга. Також в ангарі Львівської дитячої залізниці знаходиться ще один тепловоз. Цей вже трошки молодший, Єдиний на всій колишній території СРСР діючий тепловоз ТУ3-039, випущений 1958 року.
І знову Данило провів мені екскурсію і розповів багато про ці всі нюанси та особливості конструкції цього унікального “дідуся”. Я зміг зробити багато цікавих фотографій і дізнатися багато нового.
З керівництвом Львівської дитячої залізниці ми домовились про дружбу і співпрацю, тому найближчим часом чекайте нових цікавих історій про маленькі поїзди Стрийського парку, а тим часом можете й ви покататись на “Вітерці” і згадати своє дитинство. До слова, дитячий квиток на “Вітерець” коштує всього 5 гривень.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ