Подвиг воїнів України закарбований дитячими руками (відео)

610
Презентація інсталяції «Битва за Донецький аеропорт»

Вчора, 9 листопада 2018 року, учні Львівського художнього ліцею при Національній академії мистецтв провели презентацію великої мистецької інсталяції «Битва за Донецький аеропорт».  Протягом двох місяців руками ініціативної групи дітей на чолі з психологом ліцею Світланою Булкою було відтворено реальний бій в так званому «жовтому терміналі».

– Діти намагались як найточніше відтворити всі моменти бою, – зазначила директор ліцею Оксана Малик. – В цьому їм допомагали реальні учасники тих подій, а нині курсанти Національної академії сухопутних військ Роман Гребенюк та Артем Ломов. За їх спогадами, світлинами та відео було відтворено власне ці миті захисту нашої Батьківщини.

Презентація інсталяції «Битва за Донецький аеропорт»
Презентація інсталяції «Битва за Донецький аеропорт»

Учні намагались не упустити найменших деталей, як в екіпіровці наших військ, так і російсько-терористичних угрупувань. Так само точно було відтворено і зал аеропорту. На стінах висять зірвані вибухаими гранат і мін вказівники, і навіть можна побачити розстріляний під час штурму телевізор.   Ідея створення цієї інсталяції була майже спонтанною.

Презентація інсталяції «Битва за Донецький аеропорт»
Презентація інсталяції «Битва за Донецький аеропорт»

– Ми запросили військовослужбовців, які воювали в АТО на відкриття нашої інсталяції присвяченій подіям на майдані, – розповіла Світлана Булка. – Вони дуже зацікавились роботою наших учнів, і в процесі розмови виникла така думка – створити ще і інсталяцію присвячену ДАПу. Діти підхопили її. І от тепер в нас є результат кропіткої дитячої праці.

Тепер ця учнівська праця поповнить собою музей слави Національної академії сухопутних військ Збройних Сил України імені Гетьмана Петра Сагайдачного. А керівництво ліцею розглядає можливість створити подібну роботу, щоб увіковічити подвиг захисників Луганського аеропорту. І запрошують долучитись до цієї роботи всіх охочих.

Тарас ГРЕНЬ

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.