Почати з «Прихованого». Виставка Зірки Савки та Романа Хруща

1480

Що приховуємо ми від світу? Який загадковий світ криє наше єство від нас! Поринути в нього кличуть живописні роботи Зірки Савки та Романа Хруща. 29 листопада 2016 року в галереї Львівської національної академії мистецтв, (вулиця Кубійовича, 35б) відкрилася виставка «Приховане» цих двох молодих художників, студентів ЛНАМ.

Роботи для виставки готували протягом року. Полотна досі виблискують свіжістю, у приміщенні галереї відчутний запах свіжої олійної фарби. Зірка Савка проливає світло на тривожні епізоди життя ті, про які зазвичай, не говорять. Творить енергійно, сміливо, ніби «чоловічою рукою» – помічають зрілі художники та мистецтвознавці.

– Кажуть, художник має пережити велику трагедію, аби творити великі речі. Я вважаю, ні! Я б хотіла у своїх роботах говорити про речі, які зачіпають мене зараз у моєму житті.  Багато хто думає, що сьогодні треба малювати на тему війни. Але на цій виставці – «Приховане» – мої роботи про інше, насамперед, про стосунки між людьми. – розповідає Зірка.

Художниця Зірка Савка. Фото: Ксенія Янко
Художниця Зірка Савка. Фото: Ксенія Янко

Роман Хрущ увесь час експериментує. За допомогою форм, образів та кольорів художник відображає внутрішній світ людини. Символи живописця нерозривно пов’язані з релігією.

– Віра – це щось, що завжди із нами, зв’язок між Богом і людиною. Цей зв’язок, як і самого Бога, досить важко пояснити. Щось, що є над нами, керує нами, приховане, бо ми його ніколи не зрозуміємо. – говорить Роман Хрущ. Щодо стилю власних робіт, автор зізнається: найбільше тяжіє до символізму та абстракції.

Художники Роман Хрущ та Зірка Савка. Фото: Ксенія Янко
Художники Роман Хрущ та Зірка Савка. Фото: Ксенія Янко

Студенти ЛНАМ Зірка Савка та Роман Хрущ постійно беруть участь у колективних виставках та пленерах. Обидва є членами ГО «МО Текстура», долучаються до громадських ініціатив. Цього року спільно реалізували проект «КІНО9», що у мультижанровому форматі (виставка, перегляд кінострічки, лекція) розповідав про мистецькі течії ХХ століття.

Куратором першої персональної виставки двох авторів став художник та педагог Роман Дмитрик. «Фотографіям старого Львова» Р. Дмитрик розповів, що Роман Хрущ працює в техніці олійного живопису відносно недавно.

Роман Хрущ "Зародження", "Пустота", "Природньо"
Роман Хрущ “Зародження”, “Пустота”, “Природньо”

У Коледжі декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша він опановував мистецтво різьби по дереву. Продовжив навчання в Академії мистецтв на кафедрі художнього дерева. Досвід Зірки, студентки кафедри монументального живопису, компенсує несамовитою жагою до експериментів.

– Автори глибоко відчувають свій час, намагаються оперувати експресивними, гострими формами. Відчувається в тій гостроті романтичність віку художників. Мене не зовсім влаштовує, як вони структурують образ, яке призначення у фактури, пластичних форм. Але ці огріхи, за умови системної праці, долатимуться. Як ми бачимо, художники мають блискучий старт. – вважає Роман Яців. Проректор з наукової роботи ЛНАМ модерував відкриття виставки.

Проректор з наукової роботи ЛНАМ Роман Яців. Фото: Ксенія Янко
Проректор з наукової роботи ЛНАМ Роман Яців. Фото: Ксенія Янко

Їхні картини самобутні, кожна зі своїм унікальним задумом, тим не менш доповнюють одне одного. Художники близько двох років винаймають майстерню на двох. Чи важко працюється разом? Зірка розповідає про «уявні стіну і двері», котрі розділяють їхній простір навпіл. В той час як для ідей, напевне, не існує жодних, навіть уявних, меж.

Ці двоє художників навряд чи колись сваритимуться, як Гоген і Ван-Гог. Їх поєднує не лише творчість – Роман і Зірка заручені. Перша персональна виставка «Приховане»– знак любові до мистецтва, світу незримого та явного. Триватиме вона до 16 грудня 2016 року.

Ксенія ЯНКО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.