Площа Святого Юра якою вона вже ніколи не буде

2954
Площа Святого Юра якою вона вже ніколи не буде
Площа Святого Юра якою вона вже ніколи не буде

Кілька днів тому, 14 травня 2015 року, у Львові розпочали реконструкцію площі святого Юра, яку обіцяють завершити до кінця липня. Хоча дуже мало віриться що так станеться, адже кінцевий варіант проекту ще уточнюється і доробляється. Але можна сміливо сказати одне – такою як зараз площа Святого Юра не буде уже ніколи.

Зараз в УГКЦ занепокоєні тим, що роботи з реконструкції площі св. Юра, які розпочались 14 травня, відбуваються за схемою, що не співпадає із проектом архітектора Ігоря Кузьмака та Михайла Федика, який є переможцем конкурсу 2010 року і затверджений Синодом Церкви. Про це 19 травня заявив прес-секретар курії Львівської архієпархії УГКЦ отець Павло Дроздяк.

 Проект реконструкції площі святого Юра

Проект реконструкції площі святого Юра

Він, зокрема, зачитав звернення Митрополита Львівського Ігоря Возняка до міського голови Львова та громади міста, в якому Владика висловлює сподівання, що місто таки повернеться до реалізації схваленого церквою проекту та представить календарний графік виконання робіт на площі св. Юра.

«Прошу дотримуватись затвердженого проекту авторства І. Кузьмака та М. Федика та продовжувати започатковану працю. Вважаю, що міські урядники мали б представити громаді покроковий календарний графік виконання робіт, щоб усі, кому не байдужа постать Слуги Божого Митрополита Андрея, могли чітко бачити етапи віднови площі св. Юра та встановлення на ній гідного пам’ятника», – зазначив о. Дроздяк з посиланням на Владику Ігоря.

 

Прес-секретар курії Львівської архієпархії УГКЦ також зазначив, що заяви управлінців ЛМР про те, що в УГКЦ ознайомлені зі схемою, за якою зараз ведуться роботи на площі св. Юра не відповідають дійсності.

«Проект («Пам’ятник Митрополиту Андрею Шептицькому на площі Св. Юра у м. Львові» авторства Кузьмака та Федика», – ред.) був затверджений Синодом Церкви, пізніше були якісь думки щодо поетапної реалізації реконструкції площі св. Юра, але Церква не давала згоди на жодні нові схеми», – пояснив Дроздяк.

Член Громадської ради «Святий Юр» та член правління Національної спілки архітекторів України Юрій Горалевич зазначив, що громадськість очікувала від нового архітектора Львова відкритих кроків для досягнення порозуміння та підтримки конкурсного проекту. Натомість, на його думку, нова схема реконструкції, представлена Юліаном Чаплінським на минулому тижні, нівелює здобутки конкурсу.

«Схема, яку презентував Чаплінський – це є банальний косметичний ремонт існуючих транспортних комунікацій. Робота не розбита на етапи, нема інформації, які саме підрядники роблять реконструкцію. А реалізація цієї ідеї, очевидно, потягне за собою використання ледь не половини суми (30 млн грн. , – ред.), виділеної депутатами ЛМР на реконструкцію площі св. Юра», – заявив Горалевич.

Водночас Горалевич переконаний, що якби до виконання  проекту авторства Ігоря Кузьмака та Михайла Федика приступили ближчим часом, то до Дня народження Митрополита Шептицького, 29 липня, він був би здебільшого реалізований.

«Абсолютно реально на сьогодні здійснити основні роботи для того, аби реконструкція площі була проведена відповідно до конкурсного проекту. Окрім того, місто має досвід зведення великих будівельних об’єктів навколо підготовки «Євро-2012». Звісно, що деякі роботи можуть тривати в часі, але здебільшого проект може бути реалізований», – заявив архітектор Горалевич.

 

3 КОМЕНТАРІ

  1. от як таке може бути, стільки ж обговорень було в пресі і всюди, стільки людей виступали проти будівництва і знищення скверу … і зараз такий час що і коштів на це немає але все одно будують всупереч думці громади…соромно за наших нерозумних людей і країну

  2. Я нічого не маю проти митрополита, але мені абсолютно пофіг на синод церкви. Це моє місто і тисяч львів’ян, а не синоду

  3. Замість того , щоб виділяти грощі на реконструкцію військових заводів та техніки , вони закатали
    ПИР ВО ВРЕМЯ ЧУМИ”. ( Трамвай на Сихів, пам’ятники тощо).,а закупити ліки для поранених медприлади для госпіталів і таке інше, навіщо, там не буде відкату. Всю цю “свору” голоти – мера і облдепутатів і синод, в АТО на передову, а коли повернуться , чи захочуть виділяти наші гроші на подібні проекти. В караїні йде ВІЙНА, вас митрополит прокляне за таку діяльність під час людського горя. Схаменіться , або згиньте.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.