Площа Ринок у Львові – старі фото

4499
Львів, Площа Ринок, південна частина західної сторони.
Львів, Площа Ринок, південна частина західної сторони.

Сьогодні переглянув сторінки з останніми статтями і зрозумів,  що вже давненько не викладав старих фотографій Львова. Буду виправлятися і публікую нову добірку старих фотографій площі Ринок.

Львів, Площа Ринок, південна частина західної сторони.
Львів, Площа Ринок, південна частина західної сторони.

Площа Ринок розпочала історію свого існування в XIV ст. через регулярні перепланування та  забудови за зразком середньовічних західноєвропейських міст, як центр торговельного та суспільного життя міста.

Львів, Площа Ринок, 37-41. Фото поч.ХХ ст.
Львів, Площа Ринок, 37-41. Фото поч.ХХ ст.

Площа Ринок – це своєрідний музей під відкритим небом, де витає дух середньовічного Львова, де кожен будинок є пам’ятником архітектури і оповитий власною легендою.

Львів, Площа Ринок,33-37. Фото поч.ХХ ст.
Львів, Площа Ринок,33-37. Фото поч.ХХ ст.

У центрі площі знаходиться – магістрат (будинок міського управління). Історія його походить з часів панування Володимира Опільського, який заклав першу ратушу Львова в кінці XIVст. Будинок міського управління неодноразово перебудовували протягом століть, а її сьогоднішній вигляд залишився з 1851 року.

Львів, Кам`яниця на пл. Ринок, 32 перед розборкою. - Львів, бл. 1911 р. Будинок споруджено у 1801 р. на місці кількох давніх кам`яниць XVI-XVII ст.
Львів, Кам`яниця на пл. Ринок, 32 перед розборкою. – Львів, бл. 1911 р. Будинок споруджено у 1801 р. на місці кількох давніх кам`яниць XVI-XVII ст.

Довкола ратуші стоять чотири декорованих криниці – фонтани з фігурами богів грецького пантеону: Нептуна, Адоніса, Амфітріти та Діани. Це витвори мистецва руки Гартмана Вітвера – видатного скульптора кінця XVIII – поч. XIX ст., які були поставлені по кутах площі у 1793 році.

Львів, Площа Ринок. Фото 30-х рр. ХХ ст.
Львів, Площа Ринок. Фото 30-х рр. ХХ ст.

В давні часи з західного боку площі Ринок можна було побачити ще одну кам’яну постать, що поєднувала у собі дві фігури, повернуті одна до одної спинами. З одного боку була фігура чоловіка з мечем, з іншого – жінка з терезами. Це був так званий прангер, біля якого виконували смертні вироки. У наш час цей пам’ятник зберігається у Львівському історичному музеї (площа Ринок 6).

Львів. Тшемеський Е. С. Пл. Ринок, 11. - Львів, кінець XIX - поч. XX ст. В давні часи на цьому місці, на розі вул. Скотського торгу та пл. Ринок, стояла кам"яниця, яку міська влада здавала орендарям за умови постійного "бронювання" одного помешкання на випадок приїзду до міста якогось достойника, а також стайні для розташування коней. Фотограф увічнив вигляд кам"яниці № 11 перед її демонтажем та побудовою нової.
Львів. Тшемеський Е. С. Пл. Ринок, 11. – Львів, кінець XIX – поч. XX ст. В давні часи на цьому місці, на розі вул. Скотського торгу та пл. Ринок, стояла кам”яниця, яку міська влада здавала орендарям за умови постійного “бронювання” одного помешкання на випадок приїзду до міста якогось достойника, а також стайні для розташування коней. Фотограф увічнив вигляд кам”яниці № 11 перед її демонтажем та побудовою нової.

Всі будинки на Площі Ринок споріднені між собою, але кожен з них наділений своїм неповторним мистецьким образом. Найцікавішим з погляду архітектури є східний бік площі. Найкращими взірцями ренесансу в громадській архітектурі Львова і справжньою гордістю львів’ян є будинки №4 („Чорна кам’яниця”) і №6 („Палац Корнякта”). Ці споруди є шедеврами не лише львівського, а й європейського зодчества епохи Відродження. Сьогодні в них розгорнуто цікаву експозицію Львівського історичного музею, яка налічує 300тис. експонатів.


На днях, блуждая просторами интернета, наткнулся на довольно интересный информационно-новостной портал 07kbr.ru. Информация тут всегда свежая и достоверная. Всем рекомендую.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.