Пізнаємо українську історію через науково-популярні мапи

455
Пізнаємо українську історію через науково-популярні мапи

В п’ятницю, 12 травня 2023 року, о 17.30 в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” ( вул. Професорська, 1)  з нагоди ювілею Благодійного фонду “Україна-Русь” президент Фонду Ростислав Новоженець проведе презентацію настінних науково-популярних історичних мап.

Подія організована Українським Фотографічним Товариством (УФОТО) у співпраці з Центром порятунку української культурної спадщини, Львівським Фотомузеєм та Науково-технічною бібліотекою НУ «Львівська політехніка».

Охочі зможуть отримати примірники карт за благодійний внесок на потреби Українського Війська.

Фонд “Україна-Русь” створено у Львові групою істориків, географів, науковців та громадських діячів з метою досліджувати й популяризувати історію українських земель. За період діяльності Фондом реалізовано понад чотири десятки успішних проєктів. Видано ряд цікавих і непересічних книг, брошур, поштівок, летючок, наліпок тощо. Але найвдалішою виявилась серія настінних історичних мап.

Структурна побудова таких історичних карт дозволяє зосередити на одному аркуші (формат А2) значний пласт інформації. Це – своєрідні графічні конспекти, які забезпечують швидке пізнання і добре засвоєння матеріалу про окремі важливі віхи української історії.

Серед науково-популярних історичних мап Фонду є такі як “Західноукраїнська Народна Республіка”, “Соборна Україна”, “Українська Повстанська Армія”, “Організація українських націоналістів”, “Давня Україна-Русь V-X ст.”, “Голодомор – геноцид українців”, “Репресії проти українців в СРСР”, “Пам’ятники Т.Шевченкові в Україні та за кордоном”,“Український Крим”, “Донбас. Україна” та “Українська Кубань”. Ці мапи видані тисячними накладами й розповсюджувались серед учнів, студентів та широкої громадськості на Львівщині.

Перші з цих мап презентувались навіть в особистому кабінеті Президента В.Ющенка. Цими мапами персонально цікавились Міністр інформаційної політики Ю.Стець, голови Львівської ОДА М.Кміть та О.Синютка. За підтримки ЛОДА було проведено тур по містах області з презентацією карт перед освітянами та працівниками культури.

Вхід вільний. До та після події традиційно пригощатиме Кава Старого Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.