Перший театр запрошує на прем’єру вистави “Коли я була лисицею”

597
Сцена з вистави "Коли я була лисицею"
Сцена з вистави "Коли я була лисицею"

Вже цієї неділі, 12 грудня 2021 року, о 12.00 та 15.00 на сцені Першого театру (вулиця Академіка Гнатюка, 11)  прем’єра театральної НЕ казки для дітей та дорослих “Коли я була лисицею”.

Вистава поставлена за однойменним твором авторки Тані Поставної. Її книга видавництва «Віват» здобула чимало відзнак і нагород: перемога у номінації «Дебют року у прозі» премії «Топ БараБуки 2019», перемога у номінації «Література для дітей» премії «Еспресо. Вибір читачів 2020» та одна з п’яти у короткому списку номінації «Дитяча Книга року BBC — 2019».

Художній керівник театру Юрій Мисак
Художній керівник театру Юрій Мисак

“Вже навіть у Львові народилося і виросло покоління дітей, які, у зв’язку з пандемією, не були в театрі взагалі. Адже, практично два роки, діти в театр не ходять. І тому ми звертаємося до всіх з закликом – приведіть дитину в театр сьогодні. Донесіть цю думку до всіх, від кого це залежить.” , – сказав художній керівник театру Юрій Мисак на пресконференції з нагоди прем’єри.

Сцена з вистави "Коли я була лисицею"
Сцена з вистави “Коли я була лисицею”

Про особливості поставновочного процесу та про творчі пошуки і знахідки розповіла режисерка-постановниця вистави Лариса Діденко.

“Ковід нам дуже заважав. У нас постійно хворіли актори. В нас два тижні тому перехворіла головна героїня. І ми багато зупинялися. Але в нас була дуже довга підготовча робота. Ми дуже серйозно віднеслися до цього матеріалу і ми дуже довго, дуже ретельно пробували знайти ту форм, яка зможе без загравань з дітьми, говорити з ними на рівних. Говорити з дітьми дорослою мовою театру.” , –  зазначила режисерка-постановниця вистави Лариса Діденко.

Режисерка-постановниця вистави Лариса Діденко
Режисерка-постановниця вистави Лариса Діденко

Вистава за книгою Тані Поставної, що увійшла в короткий список «Книга року ВВС» у номінації «Дитяча книга року».

Це театральна НЕ казка дітей та дорослих, історія про правду. Про втрати і зустрічі. Про підтримку, яку ми можемо знайти в інших, і яку самі можемо надати. Про те, що погані речі трапляються, і, на щастя, минають. Про те, що крім спорідненості кровної є ще й спорідненість духовна, і тому ми ніколи не будемо сиротами у цьому світі. Історія про те, як лисиця вилюдніла.

Спільний перегляд вистави може стати початком важливого діалогу між батьками і дитиною.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.