Вчора, 2 грудня 2016 року, на прес-конференції відбулася презентація нового стилю Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва. Тепер він називатиметься просто Перший театр. Окрім назви театр змінив і стиль, представивши новий логотип та й загалом новий фірмовий стиль.
“Бренд — це сукупність думок, те, що люди думають про той чи інший продукт, про ту чи іншу організацію. Це саме те, що виділяє тебе на фоні конкурентів. А конкурентів у театру є багато, навіть не стільки серед самих театрів, як серед комерційних шоу, кінотеатрів, тому цей крок є надзвичайно важливим. Можливо це перший крок трансформації театру”, – сказала на прес-конференції головний спеціаліст відділу культури ЛМР Юлія Калуш.
Історія театру багата та насичена, проте сьогодні він починає жити цілком по-новому. Вже більше чим півроку у театрі грають вистави для всіх вікових категорії: дітей, юнацтва та дорослих. У театрі існує три репертуари: денний, проміжний та вечірній. Проте деякі і досі сприймають театр суто дитячим, інколи приводячи молодше покоління на вистави з вечірнього репертуару, аудиторія яких – це вже зрілі дорослі глядачі.
“Назву ми шукали довго, перебирали дуже багато варіантів, вибирали з історичних назв театру. Тож, що таке Перший театр. Це не той, який найперший, ми не акцентуємо на своїй першості, лише на тому, що в цей театр приходять вперше, де, наприклад, хтось зустрівся з справжнім мистецтвом. Окрім того є багато людей, митців для яких наш театр є дійсно першим: Роман Віктюк, Ярослав Федоришин та багато інших акторів, які зараз працюють в різних театрах. Тобто така назва нас не обмежує і хотілося б, щоб вона стала певним відліком для нашого театру. Але ми сподіваємося, що це не остаточна назва, ми б дуже хотіли, щоб театр носив чиєсь ім’я,” – зазначив художній керівник театру Юрій Мисак.
“Робота почалася з пропозиції розробки логотипу і я зробив декілька різних пропозицій. В обраному логотипі дуже проста і читабельна ідея з одного боку, а з другого боку – він дуже багатоплановий. Після роботи над логотипом, розпочалася робота над назвою театру, її стилем. Тут я уже поєднав етнографічні мотиви, конструктив і своє бачення, щоб було впізнаваним авторство”, – розповів художник, дизайнер, автор нового корпоративного стилю, Богдан Поліщук.
Протягом прес-конференції дізналися про історію створення нового стилю (від ідеї до назви та логотипу), яка насичена кумедними історіями та зворушливими моментами, а також ознайомилися з новою прем’єрою театру «Веселі піратські історії» режисера Євгена Чистоклєтова.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ