Першому театру у Львові виповнюється перші 100 років (повна програма)

474
Сцена з вистави “Два джентльмени з Верони”
Сцена з вистави “Два джентльмени з Верони”

Цього року Перший театр святкує 100 років із дня свого відкриття. У межах ювілею відбудеться День «живих афіш», відкриття виставки «Погляд на актора» (портрети акторів Першого театру очима учнів дитячих мистецьких студій Львова та перший в Україні цілодобовий театральний марафон «Перший NON-STOP».

У день «живих афіш» 17 березня упродовж дня у вітрині театру будуть з’являтися «живі афіші» вистав, що входять до програми  Цілодобового театрального марафону. Кожен бажаючий матиме змогу побачити персонажів улюблених вистав на відстані витягнутої руки.

Виставку «Погляд на актора» відкриють 19 березня у приміщенні Першого театру (фоє на 2 поверсі). Роботи виковували учні мистецьких студій Львова. Головною ідеєю виставки є прослідкувати, як діти бачать акторів поза сценою, без костюмів та гриму, та чи є видимий дитячому оку відбиток улюблених персонажів у кожного з артистів.

Сцена з вистави «Ромео і Джульєтта» Першого українського театру для дітей та юнацтва
Сцена з вистави «Ромео і Джульєтта» Першого українського театру для дітей та юнацтва

Перший в Україні цілодобовий театральний марафон «Перший NON-STOP» відбудеться 19-20 березня.

Марафон розпочнеться 19 березня о 18:00 виставою «Король олень», а звершиться 20 березня виставою «Два джентльмени з Верони» (початок о 18:00). Глядачі матимуть змогу за максимально короткий час (24 години)  побачити кращі вистави Першого театру.

Вистави для марафону відібрані з урахуванням потреб усіх вікових категорій глядачів. Перша половина дня відведена для дитячих та підліткових вистав, а вечірній період та ніч – для дорослих. Покази вистав у рамках марафону відбуватимуться на двох локаціях: велика глядацька зала та художньо-декораційний цех (малярка).

У перервах між виставами, проходитиме ряд акцій: читки п’єс молодих драматургів, літературник,  виступ музикантів. Для гостей та учасників марафону передбачено фуд-корт зі снеками та напоями.

Сцена з вистави “Два джентльмени з Верони”
Сцена з вистави “Два джентльмени з Верони”

Під час марафону глядач матиме змогу відвідати такі вистави:

19.03. 

  • 18:00 – «Король олень»
  • 23:00 – «Ромео і Джульєтта»

20.03.

  • 01:30 – «Осінь на Плутоні» художньо-декораційний цех (малярка, 3 поверх).
  • 04:00 – «Оскар»
  • 08:00 – «Джалапіта»
  • 12:00 – «О 8 вечора на Ковчезі»
  • 14:30 – Привітання від учнів театральної студії Школи мистецтв вільних та небайдужих. Керівник студії Олег
  • 15:30 – «Крила ангела» художньо-декораційний цех (малярка, 3 поверх)
  • 18:00 – «Два джентльмени з Верони»

Довідка

Перший академічний український театр для дітей та юнацтва заснований у березні 1920 року у Харкові як «Театр казки». Офіційне відкриття театру відбулося 21 березня 1921 року. Так було започатковано новий вид театрального мистецтва, який не мав аналогів у світовій практиці – театр для наймолодших глядачів.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.