«Перевтілення Шекспіра» – прем’єра від Львівської Опери

1040
«Перевтілення Шекспіра» - прем'єра від Львівської Опери

20, 22 лютого Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької запрошує всіх на цікаву прем’єру під назвою «Перевтілення Шекспіра».  Сюди ввійшли одноактні балети “Ромео і Джульєтта” і “Гамлет” на муз. П. Чайковського та хореографічна сюїта “Перевтілення”на музику “Простір симфонії” Б.Бріттена.

Одноактні балети “Ромео і Джульєтта” і “Гамлет” зачаровують погляд своїм мінімалізмом декораційного оформлення. Така сценографія,  у поєднанні з майже чорно-білою гамою костюмів, допомагає зосередитись на пластиці на хореографічній майстерності, а вуха насолоджуються чудовою музикою Чайковського.

Хореографічна сюїта “Перевтілення” на муз. Б. Бріттена, на противагу одноактним балетам, вибухає яскравими фарбами костюмів,   феєрією динаміки та святкового настрою. Мальований задник одразу налаштовує глядача на легкість сприйняття, а сучасна манера інтерпретації твору перегукується зі стилем комедії дель арте італійського імпровізованого народного театру доби Відродження.

Хореографічна сюїта “Перевтілення” складається з чотирьох частин:  частина І «Приборкання норовливої», частина ІІ «Леді  та блазні», частина ІІІ «Танці для Яґо», частина ІV «…або все, що завгодно …».

Над цією роботою працювали: балетмейстр-постановник — заслужений артист України Сергій Наєнко, народний артист СРСР Микита Долгушин, диригент-постановник — Юрій Бервецький, художник-постановник — народний художник України, лауреат Національної премії України ім.Т.Шевченка Євген Лисик, народний художник України Тадей Риндзак, художник костюмів — заслужений художник України Оксана Зінченко та багато-багато інших цікавих людей.

Також приємно вражає загальна динаміка  цього хореографічного триптиху. Не затягнуте в часі з чудовою хореографією та відповідною сценографією,  «Перевтілення Шекспіра» дихає сучасністю та юністю.

Фото Костянтин БАРАНЮК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.