Пасхалія Оксани Давидюк відкриється в Львівському музеї історії релігії

543

В четвер, 14 квітня 2016 року, о 16 годині у виставковій залі Львівського музею історії релігії  (вул. Музейна, 1) відбудеться урочисте відкриття виставки «Пасхалія в кольорах і формах. Живопис Оксани Давидюк». Куратор виставки – завідувач відділу Руслана Бубряк,  експонуватиметься виставка  до 29 травня 2016 року.

Оксана Давидюк
Оксана Давидюк

Оксана Давидюк – львів’янка. Освіту здобула у Львівському училищі прикладного мистецтва імені Івана Труша (тепер – Львівський державний коледж декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша). Професійні навички вдосконалювала  в художніх майстернях Рівного. За тим була Росія, Казахстан. Скрізь наполегливо працювала: детально продумувала взаємодію художніх образів, відшукувала оптимальні вирішення їх колірного звучання. В багатьох її роботах відчутнє захоплення рідним українським: на них легко можна впізнати окремі атрибути народного малярства. Її творчість має свій почерк – сплутати  її з кимось іншим неможливо, свою символіку, свої теми, сюжети, свою композиційну структуру.

Робота Оксани Давидюк
Робота Оксани Давидюк

Твори Оксани Давидюк прості і водночас глибокі, багатошарові, містять одвічні людські цінності. Її образи і символи близькі кожному. Через призму Вічності вона дивиться на світ. Розуміння власної творчості художниця висловлює так: «Картини відображають втому і смуток сучасної людини, але водночас…закликають звернутися до Бога. Це моя материнська настанова, і я намагаюся воскресити у душах уже дорослих дітей радісно-дитячий оптимістичний погляд на життя і водночас схильність до рефлексії, роздумів, щоб це дало можливість їм злетіти над буденністю та болями».

Робота Оксани Давидюк
Робота Оксани Давидюк

Отаким «злетом над буденністю» стала експозиція нової виставки. Назви живописних полотен говорять самі за себе: «Очікування», «З ластівкою» («Скоро весна»), «Дніпро», «Зустріч», «Захід палає», «Поминальний день», «Боже провидіння», «Марія Єгипетська». Роботу «На Благовіщення» художниця присвятила синові…  У цих роботах мисткині багато сакрального, символіки: святі, писанки, дерева, хрести, птахи…

Робота Оксани Давидюк
Робота Оксани Давидюк

Загалом, уся творчість художниці – це поєднання різних стилів і мотивів, народного і класичного, дуже особистісного і, взагалі, людського світовідчуття, це мова про духовну наповненість життя. Мабуть, найімовірніше на це вплинуло її родинне коріння: прадіди мисткині були православними священиками, тому у роботах львів’янки переважають християнські мотиви  від окремих символів до ікон.

Ірина ЦЕБЕНКО
завідувач відділу Львівського музею історії релігії

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.