Панорама Львові з вежі Корнякта, або чому туди не пускають туристів

3793
Панорама Львові з вежі Корнякта, або чому туди не пускають туристів

Однією з найстаріших споруд історичного центру Львова є, без сумнівів, Успенська церква і її унікальна дзвіниця. Споруджена на кошти львівського купця грецького походження Костянтина Корнякта, в народі вежа давно вже отримала назву Вежа Корнякта.

Піднятися на оглядовий майданчик цієї середньовічної львівської будівлі мріє мабуть кожен львів’янин, вже не кажучи про гостей нашого міста. Але здійснити цю мрію вдалося далеко не кожному.  І сьогодні ви дізнаєтеся, чому так складно потрапити на Вежу Корнякта і чого туди не водять туристів.

В рамках співпраці з інтернет-виданням “Духовна велич Львова”  ми розпочинаємо знімати серію фільмів про Успенську церкву і Вежу Корнякта.  Не будемо зараз розповідати про історію та особливості архітектури цього розкішного архітектурного ансамблю, а розкажемо більше про те, що можна побачити з вежі.

Так званий “оглядовий майданчик” Вежі Корнякта знаходиться приблизно на висоті 50 метрів від землі. На перший погляд не особливо високо, але, для порівняння – це висота приблизно 15-16 поверху сучасної багатоповерхівки. Піднятися на цю висоту можна конструкціями, які є чимось середнім між пологою драбиною та дуже стрімкими сходами. Поручень подекуди немає і багатовікові дошки під ногами прогинаються часом аж занадто сильно.

Сходи на Вежу Корнякта
Сходи на Вежу Корнякта

Але це далеко не всі випробування, які чекають на сміливця, котрий захоче помилуватися панорамою старого Львова. Наступним випробуванням на шляху до мети є двері-вікно, розташовані на рівні підлоги, розміром приблизно сімдесят на сімдесят сантиметрів, в які потрібно протиснутися і тоді, нарешті,  оглядовий майданчик Вежі Корнякта.

Двері-вікно котрі ведуть на оглядовий майданчик Вежі Корнякта
Двері-вікно котрі ведуть на оглядовий майданчик Вежі Корнякта

Коли ми тільки збиралися підніматися на Вежу Корнякта, отець Ігор попередив нас, що краще це робити в сонячну погоду і не після дощу, щоб не було слизько. Тоді ця порада прозвучала дивно, але, опинившись на оглядовому майданчику, починаєш розуміти всі її тонкощі.

Справа в тому, що оглядовий майданчик насправді є частиною даху який покритий бляхою. І, як справжній дах, він лежить під кутом до вежі.  Огорожа майданчика кріпиться на чотирьох металевих прутах по кутах вежі і тримається не особливо надійно.

Панорама Львові з вежі Корнякта
Панорама Львові з вежі Корнякта

Але, якщо ви не боїтеся висоти і подолали всі попередні перепони не для того, щоб поглянувши вниз, миттю втекти назад, перед вами відкриється розкішна панорама центральної частини Львова. Десь поряд буде височіти вежа міської ратуші, а  купол Домініканського собору буде майже у вас під ногами.

І, якщо погода вам сприятиме, телевізійна вежа, церква свщм. Климентія Шептицького, церква св. Михаїла та багато інших будівель міста, ви побачите як на долоні.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

2 КОМЕНТАРІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.