Панорама Львова з оглядового майданчика храму Свв.Ольги і Єлизавети

2853
Панорама Львова з оглядового майданчика храму Свв.Ольги і Єлизавети

Оглядовий майданчик на вежі храму Свв.Ольги і Єлизавети  вже більше року відкритий щодня: у будні з 12.00-17.30, а в суботу та неділю з 15.00-19.00. Щоб потрапити наверх, потрібно звертатися до чергових. Але саме на ніч музеїв у Львові, в цьому році це з 10 по 12 липня, потрапити на вежу можна у вечірній час. Ця пора дня має свої принади та переваги і свої унікальні фарби вечірнього Львова.

Храм Свв.Ольги і Єлизавети
Храм Свв.Ольги і Єлизавети

Цей храм зведений у стилі неоготики у 1904-1915 роках, вирізняється високими вежами зі шпилястими завершеннями, великими стрілчастими вікнами з масверками, характерними для готики пінаклями і вікнами-розетами. Будований з цегли на кам’яному фундаменті, з використанням білокам’яних і формованих із романцементу деталей. Габаритні розміри – 70,75х32,6 м. Висота під гребінь даху – 24,65 м, висота веж західного фасаду – 48,4 м, головної вежі – 71,5 м.

Вже сам підйом на оглядовий майданчик головної вежі може стати справжньою подією для художника, фотографа чи просто поціновувача витонченої архітектурної краси.

Ідея зведення костелу св. Єлизавети у Львові визріла наприкінці XIХ ст., невдовзі після трагічної загибелі австрійської імператриці Єлизавети, відомої як Сісі. Це мав бути парафіяльний храм західного передмістя, яке тоді інтенсивно розбудовувалося. Створений 1894 р. комітет, згідно з дозволом цісаря Франца-Йосифа I (Franz Josef I), отримав пл. Солярні (від 1924 р. – Більчевського) між вул. Городоцькою, Шептицьких і Бандери, загальною площею 1000 кв. сажнів. 1898 р. комітет докупив кілька сусідніх ділянок площею 200 кв. сажнів.

Костел мав бути витриманий у стилі пізньороманської або ранньоготичної архітектури й збудований із каменю та цегли з відкритим муруванням, та розраховувався на 2200 осіб, у тому числі 500 місць сидячих.

Храм Свв.Ольги і Єлизавети на даний час залишається чи не єдиним храмом, оглядовий майданчик якого відкритий для відвідувачів щодня  і піднятися сюди ви можете як з вашою половинкою, так і з друзями. Але цю панораму ніколи не забудуть ваші гості з інших міст.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Джерела: Храм Свв.Ольги і Єлизавети, Інтерактивний Львів

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.