Пам’ятник Михайлу Грушевському – видатному українцю!

7811
Пам'ятник Михайлу Грушевському - першому президенту України (УНР)

Не випадково пам’ятник розташований на проспекті Т. Г. Шевченка, адже Грушевський був професором кафедри історії Львівського університету, старий корпус якого знаходиться неподалік на вулиці Грушевського. Виготовили його з бронзи та граніту і відкрили в 1994 році.
Пам’ятник виконали скульптори — Дмитро Крвавич, Микола Посікіра, Л. Яремчук, архітектор — Василь Каменщик.

Пам'ятник Михайлу Грушевському - першому президенту України (УНР)Для більшості українців Михайло Грушевський запам’ятався завдяки зображенню на банкноті номіналом 50 гривень і як перший президент України (УНР). Хоча насправді він таким не був. Оскільки такої посади в УНР не існувало, не передбачала її й ухвалена в останній день функціювання Центральної Ради Конституція.

Пам'ятник Михайлу Грушевському - першому президенту України (УНР)А був він президентом Центральної Ради Української Народної республіки, а точніше – президентом парламенту України — тодішній відповідник сучасного Голови Верховної Ради України.

Пам'ятник Михайлу Грушевському - першому президенту Верховної Ради України (УНР)
А ще він був професором історії, організатором української науки, політичним діячем та публіцистом, головою Центральної Ради (1917—1918), академіком, автором понад 2000 наукових праць та просто хорошим українцем.


Реклама в блозі: Есть моменты в жизни, которые длятся очень недолго, но являются очень важными. Как, например, беременность – длится 9 месяцев, но каждый день просто неповторим. И, если брать профессиональных фотографов в категории  фотосессия беременных Киев держит в этом пальму первенства.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.