Пам’ятник Леніну у Львові

4065
Відкриття пам’ятника В.І. Леніна у Львові

Сучасна молодь взагалі не пам’ятає,  та й мені самому вже важко пригадується пам’ятний Володимиру Іллічу Леніна на (тепер проспект Свободи) проспекті Леніна на площі перед Львівською Оперою. Та  не дивно, адже в вересні минає двадцять два роки з моменту демонтажу цього пам’ятника.

Мітинг, присвячений відкриттю пам’ятника В.І. Леніну у Львові, відбувся 20 січня 1952 р. Пам’ятник був споруджений перед входом до театру опери та балету, на вісі Гетьманських Валів – парку-скверу, розташованого в центрі вулиці 1 Травня.

Пам'ятник Леніну у Львові Автором пам’ятника був московський скульптор С.Меркуров, у здійсненні проекту брали участь архітектори В. Шарапенко та С. Француз; площу перед оперним театром впорядкували за проектом арх. І. Персикова та М. Юрчука.

Пам'ятник Леніну у Львові Підготовка до встановлення пам’ятника В. І. Леніну почалася ще перед початком Великої вітчизняної війни, в червні 1941 року, але встановлений він був в 1952 році.

Пам’ятник Леніну у Львові
Так виглядав пам’ятник Леніну у Львові у вересні 1990 року напередодні демонтажу. Демонтували його 14 вересня 1990 року.

Після демонтажу, бронзова частину пам’ятника було розплавлена.   Так закінчилася майже сорокарічна його історія у місті Львові.


Партнер посту: Если вдруг, в одно прекрасное утро вы увидели на мониторе надпись «ваш пк заблокирован за просмотр и тиражирование…» – это означает, либо вы действительно этим занимаетесь и вас поймали, либо вы подхватили вирус-вымогатель.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.