Палац Семенських-Левицьких. Невідомий Львів

7166
Палац Семенських-Левицьких

До відомого палацу Потоцьких туристи ходять юрбами, а палац Семенських-Левицьких щодня бачить хіба натовпи школярів. У величній, хоч і занедбаній, пам’ятці архітектури, виконаній у стилі французького бароко, – зараз школа-інтернат №102 для дітей з особливими потребами.

Посол Галицьких штатів, граф Костянтин Семенський, дідич містечка Магерова, замовив проект палацу в архітектора Фридерика Баумана. Садибу збудували до 1849 року.

Син графа Костянтина, Вільгельм Станіслав Семенський-Левицький (1827–1901), перебудував палац 1877 року. Проект зробив архітектор А. Вагнер у стилі французького бароко. Іван Левинський і Ян Томаш Кудельський у 1891–1894 роках реконструювали палац, який зберіг донині свій зовнішній вигляд.  Вільгельм Станіслав до прізвища Семенський додав ще материне. Відтак палац став носити ім’я Семенських-Левицьких, а на фасаді палацу зберігся вензель SL.

Містяни переповідають невеселу легенду, пов’язану із цим місцем. За кілька століть до будівництва палацу на цьому місці мешкали брати-розбійники. Вони без жалю грабували та вбивали одиноких беззахисних подорожніх. Злочини братів переповнили чашу Божого терпіння, і вони були покарані: під час бурі у будинок влучила блискавка, і він вигорів вщент разом зі своїми власниками.

Палац Семенських-Левицьких, 1900-1905
Палац Семенських-Левицьких, 1900-1905

 

Адреса: Львів, вулиця Пекарська, 19.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.