Особисті речі Йосипа Гошуляка стали надбанням Музею Соломії Крушельницької у Львові (відео)

630
Особисті речі Йосипа Гошуляка стали надбанням Музею Соломії Крушельницької у Львові

В понеділок, 9 жовтня 2017 року, фондова колекція Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької поповнилася експонатами, пов’язаними з Йосипом Гошуляком любязно подарованими його дружиною Мратою Онуфрів.

Передача відбувалася в присутності знаних музикознавців та педагогів. Зокрема  доктор мистецтвознавства та  музикознавець Стефанія Павлишин поділилася спогадами свого знайомства з відомим канадсько-українським співаком Йосифом Гошуляком.

Речі о особистого архіву Йосипа Гошуляка
Речі о особистого архіву Йосипа Гошуляка

“З Йосипом Гошуляком ми познайомилися тут у Музеї Соломії Крушельницької, коли він почав приїздити, виступати, презентувати свої книжки, до яких ми теж долучилися. А потім і його дружина Марта Онуфрів, яка відіграла великого роль в популяризації цього дійсно заслуженого канадсько-українського співака. Ми дуже раді, що маємо його записи, його платівки, книжки і тим самим можемо завжди, коли побажаємо його слухати та презентувати”, – розповіла Стефанія Павлишин.

Речі о особистого архіву Йосипа Гошуляка
Речі о особистого архіву Йосипа Гошуляка

Музикознавець, педагог, голова Дрогобицької організації Національної спілки композиторів України Володимир Грабовський наголосив на великій місії музею задля збереження національної музичної пам’яті.

“Сьогодні в музеї Соломії Крушельницької відбувається чергова зустріч з Йосифом Гошуляком через його дружину Марту Онуфрів. Кожен музей має завдання зібрати, зберігати, плекати пам’ятки і їх приносити далі у життя українське. Марта Онуфрів зробила сьогодні подарунок, подарувавши низку речей для музею Соломії Крушельницької для того, щоб цей музей і надалі продовжував свою цікаву, кропітку справу”, – зазначив Володимир Грабовський.

Речі о особистого архіву Йосипа Гошуляка
Речі о особистого архіву Йосипа Гошуляка

Дружина співака Йосипа Гошуляка  журналіст, публіцист, правозахисник, поетеса, автор книг, українська громадська діячка в Канаді Марта Онуфрів поділилася спогадами з якими сентиментами ставився її чоловік до музею Соломії Крушельницької.

“Сьогодні, майже в 95-річницю співака Йосипа Гошуляка, на жаль нині покійного, який відійшов у вічність майже три роки тому, я привезла його особисті речі, щоб ця експозиція зберігалась у музеї Соломії Крушельницької, який він обожнював і про який висловлювався з величезним пієтизмом. Тому мені надзвичайно приємно подарувати ці речі музею Соломії Крушельницької”, – поділилася Марта Онуфрів.

Речі о особистого архіву Йосипа Гошуляка
Речі о особистого архіву Йосипа Гошуляка

Директор Музею Соломії Крушельницької у Львові Галина Тихобаєва щиро подякувала пані Марті за безцінні подарунки і у відповідь зробила презенти гостям музею.

Головний зберігач фондів Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької зазначила що отримані експонати допоможуть вивчити життєвий та творчий шлях не тільки Йосипа Гошуляка, але й цілої плеяди українських митців.

“Ми дуже тішимося, що наш фонд, зокрема збірка музичних діячів поповнилася новими, дуже гарними предметами. Це програмки, які мають для нас велику цінність у контексті дослідження життя і праці українських митців закордоном. І як я бачу мова йде тут не тільки про пана Йосипа Гошуляка, а й Йосипа Гірняка, Олімпію Добровольську, Ореста Руснака та багато інших. Є платівка, видана у Сполучених Штатах Америки — записи викоання пісень на слова Тараса Шевченка. Цінна вона тим, що до тепер ми мали тільки касетку з цими записами і очевидно, що на платівці набагато краща якість. І ми дуже вдячні пані Марті Онуфрів ще за два подарунки — особисті концертний метелик та концертова хустинка Йосипа Гошуляка”, – сказала Ірина Криворучка.

Отож, найближчим часом, нові надходження займуть почесне місце у фондовій колекції Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької і допоможуть не одному поколінню  дослідників української музичної спадщини.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.