«Осінній блюз», або виставка живопису Ксенії Дацюк (відео)

1346

В суботу, 1-го жовтня, у приміщенні кав’ярні-галереї «Штука» (вул. Котлярська, 8), за участю авторки Ксенії Дацюк, відбулося відкриття виставки живопису  «Осінній блюз».

На виставці представлені роботи двох жанрів – портрету і натюрморту. Портретовані – молоді та вродливі дівчата, чиї образи інколи алегоричні, інколи символічні. Доповнюють їх натюрморти сезонних плодів у соковитих осінніх барвах. Збірку об’єднує тема пронизливої та яскравої осені, що спонукає митців до творення.

Художниця Ксенія Дацюк
Художниця Ксенія Дацюк

“Ідея провести виставку у «Штуці» виникла завдяки відомій художниці Катерині Білетіній, яка порадила мені цю галерею. Це моя друга персональна виставка у Львові, моєму рідному місті. Я дуже вдячна п. Євгену, який допомагає художникам показувати свою творчість, надає стіни своєї кав’ярні-галереї для показу відвідувачам своїх робіт. І хочу щоб відвідувачі придивилися до портретів, натюрмортів і, можливо, в когось виникнуть свої асоціації, свої спогади завдяки цим роботам. Кожен повинен бачити в картинах живописця щось своє, старатися знайти щось своє, щоб це сколихнуло його душу і навіяло на приємні переживання.

Назву виставки – «Осінній блюз». Зараз осіння пора, тому назва актуальна, а блюз – це імпровізований стиль в музиці і він якраз відображає зміст моєї виставки, оскільки тут багато імпровізації, експерименту і, так як і в блюзі, багато сольних портретів, де є одиночні образи кожен з яких звучить по своєму.

Для багатьох українських жіночих портретів я брала за основу старі українські фотографії невідомих нам жінок, дівчат і перетворювала їх в сучасні живописні портрети. Додавала їм кольору, барв і так вони ожили заново в живописних полотнах. Також я експериментувала з техніками. Здебільшого тут олійний живопис, але в основу додавала і акрил, для створення певного кольорового фону, а також трохи  експериментувала з золотом, додаючи до окремих елементів у роботі для створення певних ефектів.

Щодо натюрмортів, то тут представлено вибрані роботи із тих, що я малювала протягом декількох років, які підійшли до цієї експозиції “, – розповіла Ксенія.

Довідково. Ксенія Дацюк народилася у Львові 1994-го року в сім’ї художників. Малює з раннього дитинства. Цьогоріч здобула ступінь бакалавра на кафедрі образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва Інституту мистецтв Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки та вступила до Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури у Києві на кафедру станкового живопису.

Займається живописом та деякими видами декоративно-прикладного мистецтва. Важливе місце у творчості художниці займає іконопис та монументальні розписи. У виборі жанру віддає перевагу портрету, натюрморту, пейзажу. Також працює над створенням алегоричних і сюжетних картин. Постійно експериментує з технікою, поєднуючи різні матеріали (наприклад, олійні фарби,  акрил,  золото, смальта).

Учасниця понад тридцяти різноманітних виставок і арт-проектів, серед яких:

  • 2012 – Міжнародний фестиваль «Арт Олімп»,  Музей Сучасного мистецтва України, Київ;
  • 2013 – Ukrainian Art Week, Центральний будинок художників України, Київ;
  • 2015 – міжнародний проект Artlevel Design Festival, Центр сучасного мистецтва М17, Київ;
  • 2016 – Другий благодійний аукціон, організований Посольством України в Китаї;
  • 2016 – виставка-конкурс у Національній академії мистецтв України, Київ.

Проводила персональні виставки в Луцьку, Києві, Львові, Чорноморську та інших містах України. Постійна учасниця арт-салонів Волинської організації Національної Спілки художників України.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.