«Осінній блюз», або виставка живопису Ксенії Дацюк (відео)

1766

В суботу, 1-го жовтня, у приміщенні кав’ярні-галереї «Штука» (вул. Котлярська, 8), за участю авторки Ксенії Дацюк, відбулося відкриття виставки живопису  «Осінній блюз».

На виставці представлені роботи двох жанрів – портрету і натюрморту. Портретовані – молоді та вродливі дівчата, чиї образи інколи алегоричні, інколи символічні. Доповнюють їх натюрморти сезонних плодів у соковитих осінніх барвах. Збірку об’єднує тема пронизливої та яскравої осені, що спонукає митців до творення.

Художниця Ксенія Дацюк
Художниця Ксенія Дацюк

“Ідея провести виставку у «Штуці» виникла завдяки відомій художниці Катерині Білетіній, яка порадила мені цю галерею. Це моя друга персональна виставка у Львові, моєму рідному місті. Я дуже вдячна п. Євгену, який допомагає художникам показувати свою творчість, надає стіни своєї кав’ярні-галереї для показу відвідувачам своїх робіт. І хочу щоб відвідувачі придивилися до портретів, натюрмортів і, можливо, в когось виникнуть свої асоціації, свої спогади завдяки цим роботам. Кожен повинен бачити в картинах живописця щось своє, старатися знайти щось своє, щоб це сколихнуло його душу і навіяло на приємні переживання.

Назву виставки – «Осінній блюз». Зараз осіння пора, тому назва актуальна, а блюз – це імпровізований стиль в музиці і він якраз відображає зміст моєї виставки, оскільки тут багато імпровізації, експерименту і, так як і в блюзі, багато сольних портретів, де є одиночні образи кожен з яких звучить по своєму.

Для багатьох українських жіночих портретів я брала за основу старі українські фотографії невідомих нам жінок, дівчат і перетворювала їх в сучасні живописні портрети. Додавала їм кольору, барв і так вони ожили заново в живописних полотнах. Також я експериментувала з техніками. Здебільшого тут олійний живопис, але в основу додавала і акрил, для створення певного кольорового фону, а також трохи  експериментувала з золотом, додаючи до окремих елементів у роботі для створення певних ефектів.

Щодо натюрмортів, то тут представлено вибрані роботи із тих, що я малювала протягом декількох років, які підійшли до цієї експозиції “, – розповіла Ксенія.

Довідково. Ксенія Дацюк народилася у Львові 1994-го року в сім’ї художників. Малює з раннього дитинства. Цьогоріч здобула ступінь бакалавра на кафедрі образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва Інституту мистецтв Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки та вступила до Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури у Києві на кафедру станкового живопису.

Займається живописом та деякими видами декоративно-прикладного мистецтва. Важливе місце у творчості художниці займає іконопис та монументальні розписи. У виборі жанру віддає перевагу портрету, натюрморту, пейзажу. Також працює над створенням алегоричних і сюжетних картин. Постійно експериментує з технікою, поєднуючи різні матеріали (наприклад, олійні фарби,  акрил,  золото, смальта).

Учасниця понад тридцяти різноманітних виставок і арт-проектів, серед яких:

  • 2012 – Міжнародний фестиваль «Арт Олімп»,  Музей Сучасного мистецтва України, Київ;
  • 2013 – Ukrainian Art Week, Центральний будинок художників України, Київ;
  • 2015 – міжнародний проект Artlevel Design Festival, Центр сучасного мистецтва М17, Київ;
  • 2016 – Другий благодійний аукціон, організований Посольством України в Китаї;
  • 2016 – виставка-конкурс у Національній академії мистецтв України, Київ.

Проводила персональні виставки в Луцьку, Києві, Львові, Чорноморську та інших містах України. Постійна учасниця арт-салонів Волинської організації Національної Спілки художників України.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.