“Ораторія кольору” завершує ювілейний рік Петра Сипняка

556
Експозиція виставки Петра Сипняка
Експозиція виставки Петра Сипняка "Ораторія кольору"

Вчора, в останній день осені, 30 листопада 2019 року, в “Арт галереї мадам Пальмгрен” (вулиця Івана Федорова, 8) відбулося відкриття персональної виставки Петра Сипняка “Ораторія кольору”.

Виставка “Ораторія кольору” закриває 60-й ювілейний рік Маестро і присвячена презентації нового альбому художника.

Відкриття виставки Петра Сипняка "Ораторія кольору"
Відкриття виставки Петра Сипняка “Ораторія кольору”

“Ця виставка є особливою. Адже вона символізує завершення ювілейного року Петра Сипняка з нагоди шістдесятиріччя. А також сьогодні ще однією особливою подією є презентація нового альбому Петра Сипняка з однойменною назвою “Ораторія кольору”, – сказала куратор виставки Зоріана Мірус відкриваючи виставку.

Відкриття виставки Петра Сипняка "Ораторія кольору"
Відкриття виставки Петра Сипняка “Ораторія кольору”

Цей альбом — ораторія Петра Сипняка за минулі звітні 10 років творчого шляху.  Альбом вийшов накладом в 500 примірників у видавництві “Високий замок”. Третину вартості  оплатила держава, а решту збирала родина Сипняків. Над альбомом Петро працював з Орестом Скопом. На обкладинці розміщено одну з улюблених робіт Петра Сипняка під назвою “Палітра”, і навіть святковий фуршет, з нагоди відкриття виставки та презентації альбому, передає настрій цієї картини.

Альбом Петра Сипняка "Ораторія кольору"
Альбом Петра Сипняка “Ораторія кольору”

При укладанні альбому художник свідомо відійшов від традиційних оцінок мистецтвознавців, звернувшись до найближчих друзів за їх враженнями на його творчість.

Відкриття виставки Петра Сипняка "Ораторія кольору"
Відкриття виставки Петра Сипняка “Ораторія кольору”

“В концепції альбому ми відійшли від концепції використання статей мистецтвознавців. Перша стаття – це мої чисто дружні враження про Петра, як художника, він попросив мене написати спеціально до цього альбому.

Відкриття виставки Петра Сипняка "Ораторія кольору"
Відкриття виставки Петра Сипняка “Ораторія кольору”

Друга стаття в альбомі була написана давнім товаришем Петра, Віктором Виноградовим. Він теж художник, але пише дуже гарну поезію. І Петро дуже хотів щоб він у своєму стилі написав статтю. Тому можливо друга стаття буде важкою для сприйняття, але прочитавши її кілька разів, читач зрозуміє і сприйме все що в ній написано.

Вікторія і Петро Сипняк на відкритті виставки "Ораторія кольору"
Вікторія і Петро Сипняк на відкритті виставки “Ораторія кольору”

Виставка називається “Ораторія кольору” через те, що в альбомі поданий мій вірш “Ораторія”. Вірш написаний за кілька років до мого знайомства з Петром і події в ньому відбуваються протягом року. Починається він з літа, з шаленою спеки, переходить повільно в осінь, потім в зиму і закінчується весною, відродження. І власне цей вірш дуже добре описує працю Петра Сипняка. Він йде за порами року, кожна тема змінює попередню, одна більш динамічна, а інша плавніша. На якійсь він відпочиває, а на якійсь він динамічно працює. Власне тому й виставка називається “Ораторія кольору”, – розповіла дружина художника Вікторія Сипняк.

Степан Давимука
Степан Давимука

“Мені дуже приємно привітати Петра з завершенням його ювілейного року. Петро мій давній товариш, він дуже своєрідний, у нього прекрасний гумор, причому гумор, як то кажуть, англійський. Його творчість дуже відрізняється від творчості інших художників. Він досліджує тематику, яка його зацікавила і старається дістатися до суті” , – зазначив Степан Давимука.

Анна Атоян у святкоій лтереї виграла різдвяну мініатюру Петра Сипняка
Анна Атоян у святкоій лтереї виграла різдвяну мініатюру Петра Сипняка

Цікавою родзинковою відкриття виставки  стала лотерея в якій серед присутніх на події було розіграно два альбоми, дві чудові різдвяні мініатюри і багато всіляких смаколиків. На жаль, мені нічого не дісталося, зате незабутня частувальна палітра не залишила байдужим нікого.

Частувальна палітра на відкритті виставки Петра Сипняка "Ораторія кольору"
Частувальна палітра на відкритті виставки Петра Сипняка “Ораторія кольору”

Експозицію виставки Петра Сипняка “Ораторія кольору” можна буде оглянути в “Арт галереї мадам Пальмгрен” (вулиця Івана Федорова, 8) до 15 грудня 2019 року.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.