Оновлені факти про нові злочини окупантів щодо історичних пам’яток архітектури у Чернігові

477
Потрощений Чернігів
Потрощений Чернігів

Після відходу рашистів з Чернігівської області влада має змогу детальніше промоніторити ситуацію щодо пошкоджень і руйнувань об’єктів культурної спадщини. За підсумками візиту міністра інформаційної політики та культури України Олександра Ткаченка, встановлено, що у самому Чернігові через ракетні та артобстріли, авіанальоти зруйнували багато об’єктів інфраструктури та пошкоджено низку історичних пам’яток архітектури.

“Росіяни цинічно обстрілювали чернігівські собори, монастирі та храми, де ховалося цивільне населення”, ‒ заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Потрощений Чернігів
Потрощений Чернігів

Станом на 6 квітня цього року в Чернігові вже зафіксовано понад 20 злочинів проти культурної спадщини. Рашисти обстріляли Чернігівський дитинець та історичні вали, пошкодивши стіни храмів. Серед них ‒  Спасо-Преображенський собор XI ст., Катерининська церква XVIII ст., Єлецький Успенський монастир XI ст. Внаслідок обстрілів повилітали шибки у названій церкві. Рашистська зброя спричинила руйнування в Чернігівській обласній бібліотеці ім. В. Короленка та в обласному молодіжному центру (колишньому кінотеатру ім. Щорса), – повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

Потрощений Чернігів
Потрощений Чернігів

Всі ці злочинні дії зумовлюють відповідну реакцію цивілізованого світу в культурній сфері. 46 країн світу, учасниць ЮНЕСКО, відмовились брати участь у 45-й сесії Комітету всесвітньої спадщини поки його очолює так звана російська федерація. Зі свого боку до цього їх закликало Міністерство культури та інформаційної політики України, про що ми писали минулого тижня.

“Сторони Конвенції про всесвітню спадщину 1972 року підписали відповідний відкритий лист через систематичне порушення росією міжнародного гуманітарного права в Україні”, ‒ наголошено в повідомленні названого Міністерства. 

 Ігор СКЛЕНАР

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.