Онлайн конференція «Порятунок культурної спадщини під час надзвичайних ситуацій. Допомога та міжнародна співпраця» зібрала 300 учасників

441
Веб-конференція «Порятунок культурної спадщини під час надзвичайних ситуацій. Допомога та міжнародна співпраця» зібрала 300 учасників

В п’яницю, 23 вересня 2022 року, відбулася веб-конференція «Порятунок культурної спадщини під час надзвичайних ситуацій. Допомога та міжнародна співпраця». Подія видалася непересічною, адже на неї зареєструвалося майже 300 учасників і учасниць, що представляють інтереси закладів культури України.

Організатором конференції була Громадська ініціатива «Центр порятунку культурної спадщини», яка принагідно прозвітувала про сім місяців своєї діяльності та заявила про продовження своєї діяльності надалі як юридично зареєстрованої громадської організації. У партнерстві з Українським центром культурних досліджень, Благодійним фондом родини Нагірних, Центром історичної пам’яті, Центром мистецтв «Арт-Простір», Українським фотографічним товариством було проаналізовано: як установи культури справляються з викликами війни, які мають кооперації з колегами, які залучають ресурси для допомоги.

Модерував захід член команди Центру порятунку культурної спадщини та регіональний представник Українського центру культурних досліджень Ігор Гармаш.

В межах двогодинної конференції досить динамічно виступили спікери від Українського національного комітету ІКОМОС (Міжнародна рада з охорони пам’яток та історичних місць), Управління охорони об’єктів культурної спадщини Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації, Фонду збереження сакрального мистецтва України (Вашингтон, США), Музею Варшавського повстання (Комітет допомоги українським музеям), Національної бібліотеки Латвії, Канадської коаліції культурної спадщини України, програми House of Europe.

Особливу цінність мали виступи представників закладів культури, що перебували чи й перебувають наразі в умовах окупації, активних бойових дій: Запорізького обласного краєзнавчого музею, Відділу культури і туризму Конотопської міської ради, Національного історико-культурного заповідника “Гетьманська столиця”, Охтирського міського краєзнавчого музею, Відділу культури, молоді та спорту Дергачівської міської ради, Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського. Їх досвід є неоціненним!

Власне, заявленої мети – привернути увагу культурної спільноти до питань порятунку об’єктів культурної спадщини та мистецьких колекцій організацій культури під час воєнних дій було досягнуто, а також відзначена надзвичайна важливість підтримки і допомоги, яка була  надана  у цей, важкий для нашої країни , час, міжнародними спонсорами та організаціями.  В результаті обговорень почали створюватися нові проєкти співпраці.

Центр порятунку культурної спадщини взяв на себе зобов’язання і надалі забезпечувати організації, що зареєструвалися на конференцію, корисною інформацією про можливості підтримки та розвитку.

Ігор ГАРМАШ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.