Олександр Свіщов подарував Гарнізонному храму унікальні стародруки та ікону Святого Миколая

867
Гарнізонний храм святих апостолів Петра та Павла у Львові
Гарнізонний храм святих апостолів Петра та Павла у Львові

У День Святого Миколая Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла, що у Львові, отримав у подарунок від мецената Олександра Свіщова унікальні стародруки та ікону Святого Миколая, створену на початку XVII століття.

«Гарнізонний храм апостолів Петра і Павла є важливою духовною святинею Львова. Це місце сили для наших військових. Хочеться, аби храм був магнітом міста, куди із задоволенням будуть приходити туристи і львів’яни. Старовинні друкописи, в яких є згадки про Гарнізонний храм, та ікони будуть розміщені у підземеллі, і кожен відвідувач зможе оглянути та дізнатись багато цікавих фактів про історію святині», – каже Олександр Свіщов.

Ікона Святого Миколая
Ікона Святого Миколая

Храм отримав унікальні подарунки. Один із перших стародруків – настанови для чернечого життя «Цвітник священноінока Авви Дорофея», виданий у Києво-Печерській лаврі у 1652 році.

Окто́їх (грец. Ὀκτώηχος «восьмигласник», «голос») – богослужбова книга, яка містить в собі чинопослідування вечірні, повечір’я, утрені та Літургії. Видано у друкарні Ставропігійського братства Михайлом Сльозкою у 1643-1644 рр.

На фото (зліва направо) - о. Тарас Михальчук, Максим Козицький, Олександр Свіщов, Юрій Котик.
На фото (зліва направо) – о. Тарас Михальчук, Максим Козицький, Олександр Свіщов, Юрій Котик.

«Ікона Святого Миколая і справді дуже унікальна для нас – священнослужителів. Ми часто молимось саме до Святого Миколая за здоров’я наших військовослужбовців та за мир в країні. Дякуємо благодійникам за такий чудовий сюрприз для храму у цей прекрасний день», – розповідає настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла о. Тарас Михальчук.

На заходів був присутній голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький. До подарунків також долучився благодійник Юрій Котик.

Галина ГУЗЬО

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.