Оголошено конкурс на кращий ескізний проект пам’ятника героям ЗУНР та УГА

595
Оголосили конкурс на кращий ескізний проект пам’ятника героям ЗУНР та УГА

На виконання Указу Президента України від 22.01.201617/2016 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років» та розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації від 16.11.2017 № 1114/0/5-17 «Про створення організаційного комітету з підготовки та проведення заходів із відзначення 100-річчя утворення Західноукраїнської Народної Республіки» обласна державна адміністрація оголошує Всеукраїнський конкурс на кращий ескізний проект пам’ятника героям ЗУНР та УГА у м. Львові.

Організатором конкурсу є Львівська обласна державна адміністрація. Подання заявки щодо участі у конкурсі та одержання конкурсної документації – з 16 квітня до 16 травня 2018 року.

Реєстрація учасників конкурсу та видача конкурсної документації проводяться за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 14, департамент з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації, тел.: 261-26-48, 261-25-93.

Умови проведення конкурсу на кращий ескізний проект пам’ятника героям ЗУНР та УГА у м. Львові:

На виконання Указу Президента України від 22.01.2016 № 17/2016 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років» та розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації від 16.11.2017 № 1114/0/5-17 «Про створення організаційного комітету з підготовки та проведення заходів із відзначення 100-річчя утворення Західноукраїнської Народної Республіки» обласна державна адміністрація оголошує Всеукраїнський конкурс на кращий ескізний проект пам’ятника героям ЗУНР та УГА у м. Львові.

Організатором конкурсу є Львівська обласна державна адміністрація.

Завдання конкурсу та основні положення

До участі у конкурсі запрошуються фахівці та авторські колективи, які подали на конкурс проекти, що відповідають його умовам.

Конкурс є відкритим.

Учасниками конкурсу не можуть бути члени журі, відповідальний секретар конкурсу, їхні близькі родичі, особи, які готували конкурсну документацією, а також особи, які безпосередньо пов’язані з членами журі виконанням трудових обов’язків.

Конкурс проводиться в один тур.

Термін проведення конкурсу – з 10 квітня до 16 травня 2018 року.

Після оголошення конкурсу учасники повинні у місячний термін подати заявку щодо участі у конкурсі та отримати в організатора конкурсу конкурсну документацію та вихідні дані для проектування, до яких входять:

 • умови конкурсу;
 • топоплан з нанесеними інженерними мережами у масштабі 1:500.

За отримання конкурсної документації реєстраційний внесок учасниками конкурсу не сплачується.

Перед учасниками конкурсу ставиться завдання розробити засобами монументального мистецтва та архітектури проектні пропозиції встановлення пам’ятника героям ЗУНР та УГА.

Мета конкурсу – визначення кращої містобудівельної, архітектурно-пластичної та образотворчої концепції пам’ятника.

Для встановлення пам’ятника пропонується ділянка на перетині вул. Листопадового Чину і вул. Огієнка. На   цій   ділянці   необхідно запроектувати пам’ятник з урахуванням існуючої містобудівної ситуації з відповідним благоустроєм.

Проектом необхідно передбачити:

 • відображення відповідними художньо-пластичними засобами подій та особистостей, пов’язаних із проголошенням ЗУНР у м. Львові;
 • виразне образно-пластичне вирішення пам’ятника відповідно до ідеї та змісту;
 • раціональне використання земельної ділянки;
 • містобудівний аналіз розміщення пам’ятника;
 • композиційну узгодженість з існуючими пам’ятниками культурної спадщини з урахуванням містобудівного значення місця розташування пам’ятника;
 • визначення об’ємно-просторового й архітектурно-планувального рішення, урахувавши масштаби і характер довкілля;
 • створення завершеної архітектурно-монументальної композиції в контексті оточуючого середовища;
 • пам’ятник має бути споруджений із довговічних матеріалів.

Склад ескізного проекту пам’ятника для подання на конкурс:

 • схема генерального плану із розміщенням пам’ятника (масштаб 1:500);
 • ситуаційний план (розгортки прилеглої забудови з пам’ятником для обґрунтування обраної масштабності) (масштаб 1:200);
 • плани, фасади, розрізи пам’ятника (масштаб 1:50);
 • макет пам’ятника (масштаб 1:50);
 • макет центральної частини;
 • метрова модель скульптури в гіпсі;
 • ілюстрований матеріал (розгортки, три фотографії моделі пам’ятника);
 • пояснювальна записка (до двох сторінок формату А-4) з орієнтованим кошторисом витрат на спорудження і встановлення пам’ятника та облаштування прилеглої території;
 • конверт у закритому вигляді з коловим номером проекту і вкладеним аркушем з інформацією про авторів (прізвища, імена та по батькові, адреси, банківські реквізити, ідентифікаційні коди), завірені їх підписами, та іншою таємною інформацією.

Проекти подаються на конкурс анонімно під девізом у вигляді шестизначного числа, яке проставляється у верхньому правому кутку на планшетах та пояснювальній записці.

Графічні матеріали подаються на планшетах загальною площею не більше 1 кв. м (крім макетів та моделей) у 2-х примірниках.

Усі надписи та друковані матеріали конкурсних проектів виконуються українською мовою.

Спосіб графічної подачі матеріалів повинен відповідати можливостям чорно-білого, однотонного або кольорового відтворення проектів.

Проекти подаються до 18.00 год. 16 травня 2018 року.

Термін проведення конкурсу

Тривалість проведення конкурсу – з 10 квітня  до 16 травня 2018 року.

Подання заявки щодо участі у конкурсі та одержання конкурсної документації – з 16 квітня до 16 травня 2018 року.

Рішення журі є остаточним. У разі рівного розподілу голосів, поданих за проект, голова журі має право вирішального голосу.

Після прийняття рішення журі про кращий ескізний проект пам’ятника девізні конверти відкриваються і оголошуються прізвища авторів.

Результати конкурсу будуть опубліковані в ЗМІ.

Журі не розглядає проектні пропозиції:

 • відправлені або підписані після закінчення встановленого терміну,
 • анонімність яких була свідомо порушена,
 • такі, що не відповідають вимогам програми та умовам конкурсу.

Реєстрація учасників конкурсу та видача конкурсної документації проводяться за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 14, департамент з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації, тел.: 261-26-48, 261-25-93.

Не підтримані конкурсні пропозиції повертаються авторам на їх вимогу протягом тижня після проведення конкурсу. Після цього терміну організатори конкурсу не несуть відповідальності за збереження проектів.

Всеволод СИНІЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.