Новомалинський замок: чи можна відновити древню пам’ятку Волині

394
Новомалинський замок: чи можна відновити древню пам’ятку Волині

Новомалинський замок неподалік Острога нагадує про давні архітектурні традиції історичної Волині. Про цю споруду говоримо  у Файному подкасті із Романом Маленковим – українським географом, мандрівником, краєзнавцем та журналістом.

Цей замок у свій час був один з найгарніших та найбагатших маєтків Волині. Тепер руїни пам’ятки приваблюють лише допитливих туристів, які не бояться поганої дороги.

«На мою думку відновити можна усе, ми такі речі бачили у Польщі. Замок і загалом комплекс, у який входить бараковий палац, романтична вежа, каплиця. Звісно ж, це зараз виглядає руїною, але у нас зараз такі технології, що усе піддається відновленню. Це цивілізований підхід до збереження культурної спадщини та розвитку туризму. Як приклад, єдине, що радує, це замок у Меджибожі. Він поступово перетворюється на замок європейського світового рівня. І через кілька років перетвориться на прекрасний туристичний об’єкт. З новомалинським можна зробити те саме, але у першу чергу сюди потрібна дорога», – наголосив Маленков.

Загалом у випуску йтиметься про: нинішній стан Новомалинського замку і чи можна його відновити; як і чому споруда з’явилася саме в цій мальовничій місцевості; як Новомалинський замок пережив війни та мародерство більшовиків; підземні ходи до інших будівель; попередження туристам про не дуже простий шлях до Новомалинського замку.

Запрошуємо до прослуховування на зручних для вас майданчиках (Apple Podcasts, GooglePodcast, Spotify, SoundCloud ) за посиланням https://linktr.ee/volyncastles

Файний подкаст замками Волині – проєкт, що втілюється ГО Волинська фундація за підтримки Українського культурного фонду.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.