Нове число «A-Zart», або те, що ви хотіли знати про українське молоде мистецтво

1150

Конструктивно про захопливе, цікаво про важливе. 24 листопада в Галереї Львівської національної академії мистецтв презентували п’яте число мистецького альманаху «A-Zart» Львівського палацу мистецтв. Тема цьогорічного видання: «Україна: мистецтво молодих».

Хто вони, сучасні українські художники? Якої освіти потребує творча людина, щоб стати митцем? Як навчались майстри минулих століть? Відповіді на ці та інші запитання на сторінках журналу.

Примірник «A-Zart.Україна: мистецтво молодих». Фото: Ксенія Янко
Примірник «A-Zart.Україна: мистецтво молодих». Фото: Ксенія Янко

«Молоді: хто вони?», «Молоді: звідки вони?», «Молоді: які вони?» … Ілюстровані сторінки «A-Zart» знайомлять читача з сучасними художниками Львова, Івано-Франківська, Києва, Одеси й Харкова, розповідають, що їх цікавить, хвилює, чого вони хочуть і як цього досягають. Число «Україна:мистецтво молодих» буде цікавим для аматора і для випускника академії. У статтях знайдете практичні поради від «де навчитись малювати» до «як спілкуватися з меценатами, покупцями, галеристами».

Наталія Космолінська та Юрій Гнатковський презентують п'яте число журналу «A-Zart». Фото: Ксенія Янко
Наталія Космолінська та Юрій Гнатковський презентують п’яте число журналу «A-Zart». Фото: Ксенія Янко

Журнал стане інтелектуальною поживою мистецтвознавцям, критикам, викладачам. Тут не оминають дискусійних тем: реформування освіти, які вміння є справді цінними для художника ХХІ століття, що, зрештою, має цінність в сучасному мистецтві. У поле зору оглядачів потрапили проекти «Львівський модернізм 60-80-х років» та «Килим. Сучасні українські митці», реалізовані в Палаці мистецтв.

Гості презентації мистецького альманаху. Фото: Ксенія Янко
Гості презентації мистецького альманаху. Фото: Ксенія Янко

Палац мистецтв видає альманах «A-Zart»  із 2009 року. Журнал створений передусім, щоб фіксувати події мистецького життя Львова, давати оцінку новим явищам, формувати мистецькі вартості серед читачів.

– Немає документу – немає події. – стверджує Юрій Гнатковський, видавець, директор Палацу мистецтв. – Ми з вами є свідками, що у Львові відбувається безліч надзвичайно цікавих подій, дискусій, зустрічей. Там обговорюють важливі речі: як нам розвиватися, у якому напрямку йти. Але кожного разу, коли з’являється людина зі свіжою ідеєю, вона проходить цей шлях наново.

Директор Львівського палацу мистецтв Юрій Гнатковський. Фото: Ксенія Янко
Директор Львівського палацу мистецтв Юрій Гнатковський. Фото: Ксенія Янко

Тож завдання «A-Zart», на думку Ю. Гнатковського, передавати набутий досвід: «документувати події і вирощувати середовище митців та поціновувачів мистецтва». На жаль, це не завжди вдається робити регулярно. Директор Львівського палацу мистецтв визнає: часописи культурницької тематики в Україні видавати важко через брак фінансування.

Примірники «A-Zart.Україна: мистецтво молодих». Фото: Ксенія Янко
Примірники «A-Zart.Україна:мистецтво молодих». Фото: Ксенія Янко

Головний редактор журналу Наталія Космолінська говорить, що спочатку часопис планували видавати раз на квартал, принаймні раз на півроку. Зрештою, «A-Zart» заявив про себе як альманах.

– Раніше ми робили подієві огляди. Звісно, надавали перевагу Львову, розповідали про кілька резонансних подій України, та світу (до яких мала відношення Україна). Попередній номер вийшов у 2012. Оскільки журнал не видавався вже кілька років, ми вирішили робити тематичні випуски. Вони будуть менше прив’язані до часу, і довше лишатимуться актуальними. – міркує Н. Космолінська.

Головний редактор журналу «A-Zart» Наталія Космолінська. Фото: Ксенія Янко
Головний редактор журналу «A-Zart» Наталія Космолінська. Фото: Ксенія Янко

У 2016 мистецький альманах «A-Zart» з’явився за підтримки фонду Zenko Foundation та фамільної друкарні Huss. Поширюватимуть його у Львівському палаці мистецтв та в київському «Мистецькому арсеналі», повідомив Юрій Гнатковський. Галереї та бібліотеки зможуть замовити примірники у Палаці мистецтв, й отримати їх безкоштовно.

Ксенія ЯНКО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.