Німий фільм «Свято молоді» знятий у червні 1930 року у Львові(відео)

1282
Німий фільм «Свято молоді» знятий у червні 1930 року у Львові

Сьогодні пропонуємо вашій увазі німий фільм «Свято молоді» знятий у червні 1930 року у Львові. Автором стрічки є вихованець Станиславівського Пласту, член куреня «Орден Залізної Остроги», фотограф, згодом знаний початківець кінометографії у Галичині – Юліян Дорош.

Даний фільм віднайдено з ініціативи Пласту, за участю Дмитра Яреми та Тараса Зеня. Оцифрувати раритетні плівки допоміг Олександр Рябокрис.

Ця кінохроніка спершу шукалась для ілюстрування міжвоєнного періоду організації у фільмі “Смуга Перешкод. Історія Івано-Франківського Пласту”. Також, згодом деякі кадри були використані у фільмі Першого Національного – “Велика гра”.

До Вашої уваги повна версія віднайденого у центральному державному кінофотофоно архіві України ім. Г. С. Пшеничного. Цікавим фактом є те, що у стрічці серед пластунів присутній Митрополит Андрей Шептицький. За словами істориків, це єдине відео де зафіксований тодішній голова УГКЦ, що збереглось до теперішніх часів.

Також дані кадри на сьогоднішній день є найстарішими у яких присутні українські скаути – пластуни. В реєстрі Центрального кіно архіву відео описується так:
” 232. СВЯТО МОЛОДІ. Кінофільм, 1930. Арх. № 11984. Студія “Соня-фільм”.
Фрагменти фільму про свято молоді, організоване українським культурно-освітнім товариством “Рідна школа” у Львові. Показано табір молоді, гімнастичні вправи у виконанні учнів торговельної, промислової, народних та середніх шкіл. На святі присутні митрополит УГКЦ А. Шептицький та голова товариства І. Кокорудз. “.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.