Нідерландський музикант Торвальд Йоргенсен зіграє для львів’ян концерт на терменвоксі

310
Нідерландський музикант Торвальд Йоргенсен зіграє для львів'ян концерт на терменвоксі
Нідерландський музикант Торвальд Йоргенсен зіграє для львів'ян концерт на терменвоксі

24 березня на сцені Львівської філармонії виступить із концертом нідерландський музикант Торвальд Йоргенсен. Солюватиме артист з Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії під орудою Ірини Вакуліної. 

Йоргенсен грає на незвичайному інструменті – терменвоксі. Працює він таким чином: коливання звукових частот створюються генератором, їхній сигнал пропускається через гучномовець і перетворюється у звук. Ще цікавішими є способи керування цим винаходом.

Йоргенсен є прихильником нового репертуару на терменвоксі, і композитори з усього світу пишуть для нього твори. Отже, цього вечора звучатимуть майстерні аранжування класики, і сучасні твори визнаних авторів. У програмі: композиції Петера ван Анроя, Йосифа Шилінгера, Артура Онеггера, Рожі Міклоша, Енніо Морріконе, Агустіна Лари.

“Музика — ніщо інше, як ритмічні коливання повітря. Саме так один з найтаємничіших видів мистецтва описав би, щонайменше, прискіпливий науковець. Проте музика — це і магнетичний рух людських душ, віримо ми. Це й вібрації нескінченного космосу. Мабуть, цими словами загадкове звучання інструменту “терменвокс” охарактеризував би ледь не кожен слухач. Чи так це, переконаємось на прикладі виступу нідерландського музиканта Торвальда Йоргенсена”, – відзначили у Львівській філармонії.

Квитки тут: https://philharmonia.lviv.ua/event/theremin-music-of-vibrations/

Ольга МАКСИМ’ЯК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.