Невигадані кавові історії. Дівчина з Коломиї

372
Ігор Ткачик у колі друзів
Ігор Ткачик у колі друзів

Ще роки два тому цього недільного ранку більшість з нас пили б каву десь в романтичному закапелку старої Європи і споглядали красоти розкішної  архітектури. Але пандемія втрутилася в наші плани і нині ми сидимо дома чи на затишних верандах львівських кав’ярень і , разом з нашим партнером Торговою  Маркою Кава старого Львова, згадуємо наші мандрівки минулих літ.

Свою мандрівну кавову історію сьогодні розповість відомий львівський колекціонер кінотехніки, майстре з оцифрування кіноплівок, веломандрівник і, у вільний час, головний спеціаліст ДТЕК Західенерго Ігор Ткачик.

На своєму двоколісному транспортному засобі, в компанії друзів, він проїхав майже всю Європу і має в запасі багато цікавих історій. Одну з них він сьогодні пропонує вашій увазі.

Ігор Ткачик
Ігор Ткачик

“Ця кавова пригода сталась в Португалії під час Європейського з’їзду велотуристів, в якому ми брали участь у складі української делегації.

Кава в Португалія дуже смачна і збадьоруюча. До того ж дешева порівняно з іншими європейськими країнами, – 0,5 € . І тому ми пили її при найменшій нагоді.

Одного дня проходив велотур до міста Порто, який пролягав вздовж узбережжя Атлантичного океану. Ми вирішили зупинись на перепочинок біля якоїсь кав’ярні.

Ігор Ткачик у колі друзів
Ігор Ткачик у колі друзів

Залишивши велосипеди коло входу, підходимо до прилавку і я замовляю: “Two coffe, please!”.  У відповідь дівчина-кельнерка з загадковою посмішкою, чистою українською мовою: “Вам цукром, чи без?” Кілька секунд німа сцена. Я дивуюся: “Як ви нас розпізнали, ми ж не розмовляли між собою?”. Вона показує через вітрину на двір – а у вас в кожного на велосипеді український прапорець. От як все просто.

Трохи з нею поговорили – вона з Коломиї, вже 10 років тут з батьками, які приїхали на заробітки. Наших людей там досить багато. Ця кава мала особливий смак, дівчина для земляків постаралася.”

Ось так кава вміє поєднувати українців навіть за кордоном. Щось таки в ній є магічне. Чи може я просто дуже люблю каву.

Ігор ТКАЧИК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.