Невигадані кавові історії. Андрій Салюк

603
Невигадані кавові історії. Андрій Салюк

Сьогодні остання неділя літа 2021 року. Кілька днів тому ми святкували 30-тиріччя відновлення Незалежності України. І сьогодні, разом з нашим партнером Торговою  Маркою Кава старого Львова, розкажемо кавову історію тих, хто зараз боронить нашу Незалежність на фронті.

Точніше розкаже Андрій Салюк. Він розпочав свою волонтерську діяльність ще в далекому 2013 році під час Революції Гідності і не припиняє досі. Сьогодні від нього волонтерська кавова історія.

“Ми передаємо, возимо та відправляємо на передову різні необхідні речі з 2014 року. Передаємо тільки прилади, оптику та спеціальне обладнання. Як правило речі дуже дорогі і ніжні в транспортуванні.

Андрій Салюк
Андрій Салюк

Десь напевно наприкінці 2017року-початку 2018 року ми почали мало їздити, а 95% речей відправляти. І в більшості відправляли речі запакованими в пачки. В якості ущільнювача використовували крафтовий папір, діставали пакувальні плівки, або використовували пакувальний пінопласт. Чай, каву, якісь тістечка ми завжди клали – але це були якісь додаткові приємності.

Але якось я запропонував замість пакувального пінопласту використовувати каву і всі наші прилади, що ми відправляємо на фронт, ущільнювати нею. І це якось непомітно стало традицією.

Пакувальна кава
Пакувальна кава

Одного разу при черговому пакуванні відправки на фронт я ляпнув:”А де наша пакувальна кава?” І ця назва так і присохла. І зараз ми цільово звертаємось до всіх небайдужих, котрі мають таку можливість і бажання допомогти – приносити нам каву. Можете одну пачку, можете дві – скільки зможете.  Постійно нам допомагають кавою,Ігор Вінтонів, Олег, Христина та багато інших хлопців та дівчат. Але як немає кави – то ми самі йдемо і купуємо. Всі прилади на Схід ми зараз ущільнюємо кавою.

І 95% дзвінків звучать приблизно так: “О, пацани, отримали вашу пачку! Ну кава просто супер! Бомбезна! Дуже-дуже дякуємо за каву!”. Дуже дорогі прилади, наприклад метеостанція коштує 550 доларів, приціл – від 600 доларів та інше, а пацани дзвонять і дякують за каву, якою ущільнюємо передачі. “Ти ж приціл дістав за півтори тисячі доларів, а дякуєш за каву” – кажу йому. “Приціл – то само-собою – це класно, дякую за каву! Приціл допомагає воювати – а кава допомагає жити” – звучить у відповідь.

Кава на фронті
Кава на фронті

Вони вже чекають цієї пакувальної кави. Вона для них уже як запах цивільного життя.

Від себе хіба додам, що пакувальну каву можна приносити у Львові на вулицю Коперника. 40а (палац Сапіг) з 15.00 майже щодня. І нехай кавовий запах цивільного життя допомагає жити тим, хто нас береже.

Записав Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.