“Невідома історія Оксани Суховерської”, або перша серед жінок (відео)

968
“Невідома історія Оксани Суховерської”, або перша серед жінок

У п’ятницю, 27 квітня 2018 року, Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові та Комісія тіловиховання і спорту імені Івана Боберського НТШ, в рамках проекту “Музейні посиденьки за горнятком гербатки” провели лекцію Роксолани Гавалюк та Андрія Сови “Невідома історія Оксани Суховерської”.

Андрія Сова та Роксолана Гавалюк
Андрія Сова та Роксолана Гавалюк

Учасники заходу змогли ознайомитися з малознаними сторінками руханкового та спортового минулого Львова та Галичини; взаєминами Оксани Суховерської з “Батьком українського тіловиховання” Іваном Боберським, синами Івана Франка – Петром, Тарасом і Андрієм, професором тіловиховання Степаном Гайдучком, географом та громадською діячкою Оленою Степанів та іншими знаними постатями ХХ століття.

Тетяни Воробкевич, Андрія Сова та Роксолана Гавалюк
Тетяни Воробкевич, Андрія Сова та Роксолана Гавалюк

Приємною несподіванкою посиденьок стали спогади викладача Львівської середньої спеціальної музичної школи-інтернату імені Соломії Крушельницької Тетяни Воробкевич, яка свого часу була ученицею Оксани Суховерської, і змогла розповісти і навіть показати як відбувалися заняття в знаного педагога. А особисті унікальні світлини з сімейного архіву доповнили розповідь. 

Оксана Суховерська в руханковому строї товариства «Сокіл-Батько». 1910-ті роки. З приватного архіву Степана Гайдучка (м. Львів)
Оксана Суховерська в руханковому строї товариства «Сокіл-Батько». 1910-ті роки. З приватного архіву Степана Гайдучка (м. Львів)

Також всі відвідувачі посиденьок отримали в презенті від Комісії тіловиховання і спорту імені Івана Боберського НТШ поштівка з портретом Оксани Суховерської, а від Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові – пам’ятні значки.

Гості музейних посиденьок на сходах меморіального будинку Михайла Грушевського
Гості музейних посиденьок на сходах меморіального будинку Михайла Грушевського

І вже традиційним завершенням “Музейних посиденьок за горнятком гербатки”  стала незмінна фотографія на сходах меморіального будинку Михайла Грушевського.

Довідково: Оксана Суховерська (8.04.1891 р., село Зашків Золочівського р-ну Львівської обл. – 13.01.1977 р., Львів) – педагог, громадська та культурно-просвітня діячка, провідний фахівець тіловиховання, автор теоретико-методичних праць присвячених різним аспектам тіловиховання, руханки і ритміки для жінок («Рухові забави й гри з мелодіями й примівками», «Роля жінки у фізичному вихованні», «Ритміка» у 2-х томах та ін.); одна з організаторок і активних діячок руханкових і спортивних товариств («Сокіл-Батько», «Пласт», «Жіночий український спортовий кружок»), керівник першої в Галичині школи ритмопластики; організаторка щорічних виступів молоді на площі «Сокола-Батька»; учениця і послідовниця професора Івана Боберського.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.