Несподіваний Шевченко може постати в Жовкві

1090
Кирило Устиянович
Кирило Устиянович "Шевченко на засланні", кінець 1860-их-рочаток 1870-их рр.

В червні 2017 року було оголошено конкурс на кращі проект і модель пам’ятника Т. Г. Шевченкові в Жовкві. На черговому засіданні оргкомітету визначено проект пам’ятника, який стоятиме у центрі міста на площі Вічевій, повідомляє Жовква он-лайн.

Із трьох пропозицій перемогла композиція, яку ви бачите на світлині. За проект одностайно проголосувало компетентне журі, його підтримали всі члени оргкомітету.

Висота загальної композиції – понад 9 метрів. На вершині — постать Т. Г. Шевченка. На  циліндрі, на якому стоїть поет, із трьох боків знаходяться поетичні алегорії його творчості — Катерина, кобзар і хлопчик-поводир. У нижній частині циліндра — орнамент безконечника, на верхній – напис «Любітеся, брати мої…». Вся композиція розташована на сходинках, символізуючи становлення України. Внизу на квадраті розмістилися чотири ангели, символи свободи, миру, відродження і духовності, які є оберегами української державності. До слова, вперше цілісно в композиції втілено визначення Шевченка і його творчості.

В Жовкві визначено проект пам’ятника, який стоятиме у центрі міста на площі Вічевій
В Жовкві визначено проект пам’ятника, який стоятиме у центрі міста на площі Вічевій

Задум та ідея належить колективу професійних, фахових скульпторів і архітекторів, членів Спілки художників України.

Сподіваємось на небайдужість та фінансову підтримку жовківчан у спорудженні пам’ятника. Аби до 157-ї річниці від часу перевезення праху Т. Г. Шевченка з Петербурга до Канева (22 травня 2018 року) пам’ятник стояв у Жовкві. Від того, як швидко буде зібрана необхідна сума, залежатимуть терміни будівництва і відкриття.

Рахунок благодійного фонду: 26001300112835,  філія Львівське ОУ АТ «Ощадбанк», МФО 325796, ЄДРПОУ 33361783.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.