“Не відповідають рівню театру”, або Як у Львові продовжують “реформувати” театр Заньковецької

3263
Орест Огородник
Орест Огородник

Вчора, 22 квітня 2021 року, режисер-постановник театру імені Марії Заньковецької Орест Огородник повідомив, що, за рішенням гендиректора театру Андрія Мацяка, нових вистав, за його п’єсами, в театрі не передбачається. Про це повідомляє видання Гал-інфо.

“Змушений розчарувати всіх, кого обнадіяв. Через 12 років після прем’єри “Кризи”, яка пройшла майже 200 разів, виявилось (зі слів гендиректора), що всі вистави за п’єсами Ореста Огородника, а саме: “Криза”, “Останній Гречкосій”, “Блазні Мимоволі”, “Безодня” і “Соло, для Мідних труб”, не відповідають творчому рівню театру імені Марії Заньковецької.

Тобто більше вистав за моїми п’єсами на Заньківчанській сцені не передбачається.

Ще раз вибачте. Всім гарного дня”, – зокрема зазначив Орест Огородник в своєму Facebook-дописі.

Андрій Мацяк
Андрій Мацяк

Як зазначив Огородник в коментарі Гал-інфо, в середу, 21 квітня, в нього відбулась розмова з гендиректором театру Андрієм Мацяком, під час якої той розпочав кричати, що театр йде іншою дорогою, що в театру інші задачі, та все те що пише Огородник не відповідає рівню театру Заньковецької.

“Вся справа в тому, що 4 місяці тому, я був в Мацяка та піднімав тему продовження “Кризи”. Чи можна починати роботу? Він мені все підтвердив, сказав писати. І я чотири місяці писав п’єсу, прийшов до Мацяка уточнити деталі, як то все запланувати, а він розпочав розказувати, що всі критики Києва та  Львова запевнюють його, що моя драматургія низького пошиву, та що так продовжуватись не може. Що він не може дати дозвіл на постановку моєї вистави, і він буде взагалі зав’язувати з моїми виставами.

До моїх режисерських робіт претензій немає, а от щодо моїх п’єс на сучасну тематику, то це все закривається”, – додав Орест Огородник.

Заслужений артист України Ярослав Кіргач.
Заслужений артист України Ярослав Кіргач.

Нагадаємо, Андрій Мацяк – генеральний директор-художній керівник театру імені Марії Заньковецької. За час його керівництва “прославився” тим, що позбувся з театру заслуженого артиста України Ярослава Кіргача, провідного актора театру Романа Мартина, головного режисера театру Народного артиста України Федора Стригуна, заслуженого артиста України Юрія Хвостенка, заслуженого діяча мистецтв України Юрія Чекова та провідної артистки Анни Матійченко.

Федір Стригун
Федір Стригун

Коментар Андрія Мацяка Гал-інфо наразі не змогло отримати. Гендиректор театру імені Марії Заньковецької повідомив, що перебуває на роботі в Києві, те наразі немає змоги прокоментувати дане питання.

Андрій МАРИНЮК

1 коментар

  1. Резулати несвідомого запровадження “реформи”, коли все на розсуд керівників “театрально-видовищних підприємств”…Тобто, “завод має клепати плани”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.