Не стало відомого львівського художника та іконописця Остапа Лозинського

3906
Остап Лозинський
Остап Лозинський

Сьогодні, 6 січня 2022 р. відійшов у вічність відомий львівський художник та іконописець Остап Лозинський.

Про це на своїй сторінці фейсбуці повідомив мер Львова Андрій Садовий: “Кажуть, коли людина покидає цей світ у такі великі свята, то вона одразу потрапляє до раю.Нехай Остапу там буде світло і добре.А його роботи, як і пам’ять про нього, житимуть вічно. Світла пам’ять світлій людині”.

Як повідомив художник Роман Зілінко, Остап Лозинський помер внаслідок ускладнень від коронавірусу, він уже тричі хворів на Covid-19.

Як уточнила Іванка Крип’якевич-Димид, вкінці листопада він приїхав з Риму, після того він себе погано почував. З 19-го грудня він почав лікуватися. Іконописець помер у Центрі легеневого здоров’я, перед тим лікувався у Лікарні швидкої допомоги. Про це пише Твоє Місто.

Остап Лозинський народився 1983 року у Львові.2004 – закінчив Львівський коледж декоративного мистецтва ім. Івана Труша (відділ розпис).

2006 – закінчив Львівську Національну Академію Мистецтв.

З 2007 – аспірант Інституту народознавства НАН України.

Завідувач сектору виставково-експозиційної роботи Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, куратор виставкових та видавничих проектів (травень 2006 — квітень 2016).

Куратор виставкових проєктів галереї сучасного сакрального мистецтва Iconart (3 2011).

Остап Лозинський
Остап Лозинський (фото: galinfo)

Співавтор практичної інклюзивної освітньої програми та дизайнер видань у співпраці із НМЛ ім. А. Шептицького, Міжнародним благодійним фондом «Карітас» та благодійною організацією «Мальтійська служба допомоги» (з 2012).

Лектор в рамках програми реалізації 20-річчя двосторонньої партнерської угоди між м. Львів та м. Краків, Презентація міста Львова в Кракові (2015).

Куратор «Львівської Вулички» під час Львівського місяця у Вроцлаві в рамках події «Вроцлав — Європейська столиця культури» (2016).

Викладач теоретично-практичного курсу «Основи композиції» в іконописній школі Радруж Українського Католицького Університету (з 2017).

Інформація про парастас та чин похорону буде повідомлено згодом.

Висловлюємо щирі співчуття родині, друзям та близьким Остапа Лозинського.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.